تفاهم نامه نقشه برداری و گردشگری

تفاهم نامه نقشه برداری و گردشگری سازمان نقشه برداری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف تهیه، به روزرسانی و بهبود كیفیت نقشه های گردشگری تفاهم نامه امضا كردند.


به گزارش سایت امن به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی جاودانه ـ معاون فناوری و عرضه اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری ـ با اشاره به تهیه و انتشار نقشه گردشگری استان های کشور در این سازمان، اضافه کرد: تدوین اطلس میراث فرهنگی و گردشگری از دیگر اقداماتی بوده که در دو نگارش تهیه شده است.
او با بیان این که در چارچوب این تفاهم نامه، کیفیت تهیه نقشه ها بهبود پیدا خواهد کرد، اظهار نمود: اطلاعات به روز درباره جاذبه های گردشگری که از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اختیار سازمان نقشه برداری کشور قرار خواهد گرفت، سبب تهیه و انتشار نقشه ها به صورت سیستماتیک و به روز خواهد شد. تبادل اطلاعات در حوزه دیجیتال، ژئوپرتال و قابلیت جمع سپاری، همکاریهای دیگری است که در این حوزه می توان انجام داد.
جاودانه به تهیه ۵۰۰ هزار نسخه نقشه گردشگری اشاره نمود و خاطرنشان کرد: به دنبال امضای این تفاهم نامه می توان تهیه نقشه های گردشگری را با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد.
ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ هم به اهمیت مبحث نقشه خوانی و نقشه برداری و استفاده های اقتصادی از آن اشاره نمود و آنرا موضوعی مغفول مانده در کشور دانست و اظهار داشت: در بحث جغرافیای گردشگری خلأ وجود دارد و این مورد کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با ورود تکنولوژی های جدید، استفاده از انواع اطلاعات نقشه ای و مکانی توسعه پیدا کرده و احتیاج به استفاده از آن بیشتر احساس می شود.
او به اهمیت مطالعه و پژوهش تخصصی در این عرصه برای رسیدن به نتیجه مطلوب اشاره نمود و اضافه کرد: ما در وزارتخانه از سال قبل با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو به تهیه برنامه جامع گردشگری کشور برای افق ده ساله اقدام نموده ایم و همکاری با این سازمان تخصصی یکی از مواردی است که برای تدوین یک مسترپلن علمی و تخصصی در مورد بحث های در رابطه با استراتژی های توسعه ای زیرساخت ها، مورد نیاز است. در نتیجه دسترسی به اطلاعاتی که شما بعنوان دستگاه های تخصصی در اختیار دارید برای ما هم مهم می باشد.
معاون گردشگری افزود: امروزه گردشگران بدون شناخت و اطلاعات تخصصی، مقصد گردشگری را انتخاب نمی کنند ازاین رو احتیاج به تهیه نقشه های موزون و تخصصی بیشتر از گذشته احساس می شود.
تیموری امضای این تفاهم نامه را گام نخست همکاری دوطرفه دانست و اظهار داشت: در کارگروهی که پیشبینی شده است اقدامات لازم در دستور کار قرار خواهد گرفت و به تدریج پیش می رویم.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ـ رئیس سازمان نقشه برداری کشور ـ هم در ادامه به اهمیت گردشگری بعنوان جایگزینی برای نفت اشاره نمود و اضافه کرد: این حوزه در صورت نوآوری ظرفیت ۴۰ درصدی در تحرک چرخه اقتصادی دارد و می توان از ظرفیت آن بهره برد.
او با یادآوری سابقه ۷۰ ساله سازمان نقشه برداری، اظهار نمود: اطلاعات تخصصی انباشته شده در این سازمان مطمئنا می تواند به شما در همه بخش ها کمک نماید.
جعفرزاده با اشاره به اهمیت دو مبحث مشتریان و مدیریت در حوزه گردشگری، بیان نمود: با ظرفیت موجود این امکان را داریم که اطلاعات متناسب با نیاز و ذائقه مشتریان را در حوزه های مختلف گردشگری عرضه دهیم. همینطور نرم افزاری را در اختیار بگذاریم که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تعیین بازه زمانی مشخص حوزه های گردشگری و میراث فرهنگی را مونیتور کنند.
وی همینطور به تهیه اطلس ملی گردشگری و صنایع دستی در سال های گذشته توسط سازمان نقشه برداری اشاره و برای هر نوع همکاری با وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام آمادگی کرد.
تفاهم نامه همکاری سازمان نقشه برداری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضای ولی تیموری ـ معاون گردشگری ـ و غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ـ رئیس سازمان نقشه برداری کشور ـ رسید.
منبع:

1399/07/24
11:21:53
1696
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , تكنولوژی , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب