مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم مطرح كرد

در فصل بودجه ریزی به حوزه پارك ها توجه گردد

در فصل بودجه ریزی به حوزه پارك ها توجه گردد به گزارش سایت امن مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به پروژه هم سرمایه گذاری كه با كمك صندوق نوآوری شروع شده است، اظهار داشت: مخاطبان این پروژه پارك ها و مراكز رشد هستند و امیدواریم این برنامه در هفته پژوهش و فناوری به ثمر برسد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر مهدی کشمیری در نشست روسای پارک های علم و فناوری که به میزبانی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برگزار شد، اظهار نمود: در جهت ادغام فعالیت پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها، امضای توافق نامه بین دانشگاه های استان با پارک استانی شروع شده و این روند ادامه دارد.
کشمیری در ادامه به آماده سازی برخی از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری برای ورود به بازار بورس اشاره نمود و اضافه کرد: امیدواریم ۱۵ الی ۲۰ شرکت تحت پوشش این برنامه قرار گیرند تا نهایتاً سه تا پنج شرکت حتما وارد پروسه بورس شوند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم تصریح کرد: در این حوزه با شرکت کارگزار بورس نیز رایزنی شده و آماده ایم تا شرکت ها وارد پروسه آموزش معاملات شوند. مشخصاً شرکتی باید وارد این پروسه شود که قابلیت بورس پذیری داشته باشد؛ بدین معنا که اندوخته مالی شرکت، جهش های آن و گذشته خوب مالی شرکت باید مد نظر قرار گیرد.

مستقل شدن هیئت امنای ۳ پارک استانی
دکتر کشمیری همین طور از مستقل شدن هیئت امنای ۳ پارک علم و فناوری استانی آگاهی داد و اضافه کرد: اخیراً سه پارک یزد، خراسان شمالی و فارس موفق شدند که هیئت امنای مستقل داشته باشند و این برنامه باید برای سایر پارک ها نیز ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: پارک های علم و فناوری شرایط خوبی از لحاظ حمایت های بیرونی دارند و باید متناسب با این مسئولیت پذیری و ظرفیت، در درون نیز از جهت توانمندسازی نیروی انسانی و زیرساخت سیستمی خودشان را تجهیز کنند.
برمبنای اعلام وزارت علوم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، با اشاره به فصل بودجه ریزی افزود: طبیعی است اولویت اول تمام نمایندگان ابتدا تامین منابع خودشان است، اما در کنار آن باید به حوزه پارک های علم و فناوری توجه داشته باشند تا بتوانیم جهشی در منابع داشته باشیم.
منبع:

1399/07/18
10:50:38
1313
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب