فناوران با كپی كردن استارتاپ های خوب دنیا بخشی از ریسك خویش را كاهش دهند

فناوران با كپی كردن استارتاپ های خوب دنیا بخشی از ریسك خویش را كاهش دهند به گزارش سایت امن معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: بزرگان استارتاپی كشور هم هیچ كدام برای نخستین بار در دنیا و ایران به وجود نیامده اند، بلكه همه یك كپی هوشمندانه و ایرانی شده از حوزه های مختلف هستند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی جذب سرمایه در حوزه آموزش از سلسله رویدادهای دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی، اضافه کرد: با عنایت به توسعه فناوری در دنیا ما شاهد یک روند بازآفرینی در حوزه آموزش بودیم و انتشار ویروس کووید ۱۹ به این قضیه دامن زد و سبب شد نیاز ما به استارتاپ های این حوزه بیشتر شود.
وی اظهار نمود: با عنایت به شیوع این بیماری در ایران و به پیرو آن اعمال محدودیت ها، بخشی از بار بیماری کووید ۱۹ در حوزه آموزش را استارتاپ ها انجام دادند.
ملکی فر با اشاره به اینکه با عنایت به گذشت هفت ماه از شیوع این بیماری الان بازار برای فعالیت استارتاپ ها در حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش بزرگتر شده است، خاطرنشان کرد: تقاضا هم بیشتر شده و در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کوشیده است استارتاپ های توانمند این حوزه را شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی نماید.
وی با اشاره به معرفی ۶ استارتاپ حوزه آموزش در این دوره از رویداد، خاطرنشان کرد: از این تعداد استارتاپ، دو استارتاپ توانستند پیش از ورود به این رویداد سرمایه مورد نیاز خویش را جذب کنند.
معاون توسعه صندوق نوآوری با ابراز امیدواری از اینکه شاهد فعالیت استارتاپ های بیشتری در حوزه آموزش باشیم، اضافه کرد: در صندوق پس از این رویداد حداقل یک رویداد دیگر در حوزه آموزش برگزار می شود، چون که این حوزه بسیار وسیع است و قابلیت فعالیت بیشتر در آن وجود دارد.
وی خطاب به استارتاپ ها اظهار داشت: نیاز نیست در راه اندازی یک استارتاپ، مدل کسب و کاری که تا کنون در دنیا وجود نداشته را خلق نماییم، بلکه کافی است که یک مدل کسب و کار، یک بوم و یک ایده استارتاپی که در دنیا آزموده شده و جواب داده را گرفته و یک اجرای بدون نقص در کشور داشته باشیم.
ملکی فر خاطرنشان کرد: بزرگان استارتاپی کشور هم هیچ کدام برای نخستین بار در دنیا و ایران به وجود نیامده اند، بلکه همه یک کپی هوشمندانه و ایرانی شده از حوزه های مختلف هستند.
وی اظهار نمود: فناوران می توانند با کپی کردن استارتاپ های خوب دنیا بخشی از ریسک های خویش را پایین بیاورند، ریسک در حوزه نوآوری بسیار زیاد است که همچون آن ریسک بازار است، ازاین رو فعالان در زمینه استارتاپ با کپی کردن استارتاپ های خوب دنیا می توانند ریسک های خویش را پایین بیاورند.
منبع:

1399/07/15
11:54:13
1790
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب