وزیر علوم در پیامی تاكید كرد

دستاورد دانشگاهیان در مقابله با همه گیری كرونا باعث مباهات نظام آموزش عالی شد

دستاورد دانشگاهیان در مقابله با همه گیری كرونا باعث مباهات نظام آموزش عالی شد به گزارش سایت امن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی كشور تاكید كرد: دستاورد دانشگاهیان در مقابله با همه گیری كرونا در كنار اهتمام به حفظ چرخه‌ی حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود كه به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعه‌ی دانشگاهی باعث فخر و مباهات نظام آموزش عالی كشور شده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن نامه دکتر غلامی آمده است: "دوران دشوار پیدایش و همه گیری بیماری کووید –۱۹ که از اسفند سال قبل و مقارن با شروع نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ شروع شده و توفان آن آموزش عالی کشور ما را همچون بقیه‌ی نظام های آموزش عالی جهان درنوردیده، تجربه‌ی تازه و چالش پیچیده ای است که مستلزم حفظ آمادگی و اتخاذ تصمیمات مدبرانه در تمامی ارکان دانشگاهی است. دستاورد ما در مقابله با همه گیری این بیماری در کنار اهتمام به حفظ چرخه‌ی حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود که به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعه‌ی دانشگاهی باعث فخر و مباهات نظام آموزش عالی کشور شده است.
از نگاه اینجانب و همکارانم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دستاوردهای پرارزش نمیسال گذشته و برگزاری موفق کنکور سراسری حاصل برنامه ریزی و تصمیم گیری های بموقع و اقدام ها و پشتیبانی های متناسب بوده است که آثار پربرکت حضور تک تک مدیران، اعضای محترم هیئت علمی و کارکنان پرکار دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در جای جای آن هویدا و محرز است.
وظیفه‌ی خود می دانم از نقش بی بدیل و ممتاز اعضای محترم هیئت علمی و کارکنان سخت کوش، به علت همکاری با مدیران و همراهی با تصمیماتی که در سطح وزارت یا در سطح دانشگاه ها به دنبال مدیریت شرایط بحران اتخاذ شد، قدردانی و تشکر کنم.
در سمت یک عضو هیئت علمی، به این حقیقت آگاهم که همکاران ارجمندمان برای حصول اطمینان از یادگیری و آموزش دانشجویان و دستیابی به تکمیل و اتمام طرح های پژوهش و فناوری در سخت ترین شرایط، به رغم دشواری های ناشی از بیماری که خود و خانواده شان با آن مواجه بودند، با تقبل مسئولیت های جدید مانند تولید محتوای الکترونیکی یا یادگیری روش های اثربخش برگزاری کلاس های درس به شکل مجازی و ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان و رفع نگرانی از خانواده های آنها، از هیچ کوششی برای استمرار فعالیتهای آموزشی دریغ نکردند.
امیدوارم و انتظار دارم با تمهیداتی که از جانب شما اندیشیده شده است در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز، که به احتمال زیاد التزام به مقابله با همه گیری بیماری مانع از برگشت دانشگاه ها به شرایط عادی خواهد شد، شاهد ادامه‌ی کوشش های اثربخش و بهبود در روند اصلاحات و عادات تغییریافته در دانشگاه ها با تاکید بر حفظ و ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش باشیم.
مستدعی است مراتب قدردانی و تکریم اینجانب را به بهترین روشی که خود صلاح می دانید به اعضای محترم هیئت علمی، مدیران دلسوز و کارکنان عزیزی که در این شرایط دشوار، بی ادعا و ایثارگرانه در خدمت به نظام آموزش عالی کشور عزم خویش را جزم تر و همت بلند خویش را متعالی تر داشتند اعلام فرمایید.
از خداوند یکتا برای شما و تمامی این عزیزان سلامتی، عزت و دوام توفیقات را مسئلت دارم."

منبع:

1399/07/12
23:51:32
1581
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب