معاون توسعه نوآوری پارك فناوری پردیس :

رفع نیازهای استان تهران با اكوسیستم نوآوری

رفع نیازهای استان تهران با اكوسیستم نوآوری معاون توسعه نوآوری پارك پردیس اظهار داشت: بنا داریم قسمتی از مشكلات و نیازهای استان تهران را با اكوسیستم نوآوری در این استان رفع نماییم.


به گزارش سایت امن به نقل از مهر، اکبر قنبرپور امروز در نخستین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، اظهار داشت: تنها ۵۰ تا ۶۰ درصد اقتصاد دانش بنیان در استان تهران وجود دارد، برای اینکه همکاری در میان فعالان زیست بوم فناوری در تهران را بطور کامل نمی بینیم.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران عنوان کرد: همکاری در شهرهای کوچک وکلانشهرها وجود دارد، برای اینکه آنها در مقیاس کوچک فعالیت می نمایند.

وی با تاکید بر اینکه این همکاری در استان تهران در اکوسیستم نوآوری دیده نمی گردد، بیان کرد: کارگروههای سایر استانها در هفته پژوهش بسیار فعال می باشند، اما در این هفته استان تهران از کارهای خود غافل است، در حالی که تهران در زمینه فناوری ظرفیت ها و کارهای مربوط به خودرا دارد.

معاون توسعه نوآوری پارک پردیس اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار، ۶۰ درصد صنایع کشور در استان تهران مستقر هستند اما متاسفانه از ظرفیت استان استفاده نشده است.

وی افزود: بنا داریم در جلسات مجمع فناوری و نوآوری استان تهران اهداف اکوسیستم نوآوری و فناوری را به صورت شبکه ساختاری در بیاوریم و این جایگاه را به استان تهران منتقل نماییم. قنبرپور با تاکید بر اینکه بهترین اکوسیستم نوآوری در تهران مستقر است، بیان کرد: بنا داریم نیاز و مشکلات استان تهران را بوسیله همین اکوسیستم مرتفع سازیم.
دکتر علیرضا فریدوند رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی صندوق های خطرپذیر نیز در نخستین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران اظهار داشت: تامین مالی یکی از موضوعات مهم حوزه فناوری است و انجمن صنفی نهادی است که برای هم افزایی صندوق های سرمایه گذاری تشکیل شده است.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صندوق های خطرپذیر اضافه کرد: هم اکنون ۷۵ صندوق و نهاد سرمایه گذاری عضو این انجمن صنفی هستند.
فریدوند با اشاره به اهداف این انجمن صنفی اظهار داشت: ترغیب به سرمایه گذاری، شکل گیری ادبیات سرمایه گذاری و هم افزایی در حوزه تامین مالی اهداف انجمن صنفی صندوق های خطر پذیر هستند.
وی اظهار داشت: تابحال ۲۴ صندوق پژوهش و فناوری و تعدادی شتابدهنده و شرکت های VC خدماتی مانند صدور ضمانت نامه، مشارکت در سرمایه گذاری، پرداخت انواع تسهیلات و خدمات تجاری سازی را به اکوسیستم نوآور کشور ارائه می دهند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صندوق های خطر پذیر با اشاره به عملکرد این انجمن برای ارائه خدمات گفت: در سال ۱۳۹۸ کل خدمات ارائه شده به شرکت های فناور و دانش بنیان بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان می شود که در چارچوب ۵ هزار خدمت بوده است.
فریدوند بیان کرد: کل خدمات مالی اعضای این انجمن از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ را بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: حجم سرمایه گذاری خطرپذیر این مجموعه ۳۱۰ میلیارد تومان و حجم تسهیلات پرداخت شده از طرف اعضای این انجمن ۹۱۰ میلیارد تومان است.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صندوق های خطرپذیر با اعلان اینکه محدود بودن منابع تخصیص داده شده به صندوق ها، محدودیت قوانین حمایتی، عدم تسری مزایای بانکی به صندوق ها و عدم دسترسی به داده ها چالش های این انجمن هستند، اظهار داشت: در صدد هستیم که چالشهای این حوزه را در انجمن مورد بررسی قرار دهیم و در امتداد حل آن برآییم.

1399/06/23
22:11:34
1891
5.0 / 5
تگهای خبر: بانك , پژوهش , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب