در گفت وگو با سایت امن اعلام شد

فرصت مطالعاتی صنعتی شرط ارتقای وضعیت اساتید

فرصت مطالعاتی صنعتی شرط ارتقای وضعیت اساتید به گزارش سایت امن مدیركل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه در ۶ ماه اول سالجاری ۱۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها جذب طرح فرصت مطالعاتی صنعتی شدند، اظهار داشت: اعضای هیات علمی كه سابقه فعالیت و همكاری در بخش های صنعتی را دارند برای ارتقای وضعیت استخدامی نیازمند گذراندن این دوره نیستند.


دکتر محمد سعید سیف در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۸ نخستین سالی بود که طرح فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها اجرایی شد، اضافه کرد: اساتید از سال ۱۳۹۸ مجوز داشتند که به صورت تمام وقت و یا پاره وقت با بخش های صنعتی همکاری کنند، ضمن آنکه حقوق و مزایای آنها از جانب دانشگاه ها پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه پارسال حدود ۵۰ نفر از اعضای هیات علمی در این طرح شرکت کردند، اظهار نمود: از آغاز سالجاری تا کنون حدود ۱۰۰ نفر از اعضای هیات علمی در این طرح مشارکت کردند و با عنایت به استقبال خیلی از اساتید از این طرح، پیشبینی می شود که تا آخر سال به این تعداد افزوده شود.
سیف، اعلام نتایج نهایی در زمینه مشارکت اعضای هیات علمی در این طرح را تا آخر سال جاری دانست و افزود: در این طرح علاوه بر وزارتخانه ها بخش های خصوصی درخواست های خویش را برای جذب اعضای هیات علمی برای طرح فرصت مطالعاتی اعلام نموده اند.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه حقوق و مزایای اساتیدی که در این طرح مشارکت می کنند، از جانب این وزارتخانه تضمین شده است، اظهار داشت: با اجرای این طرح فرصتی را ایجاد کردیم تا اساتید با نیازها و چالش های بخش صنعتی آشنا گردند.
سیف با اشاره به دیگر مشوق های این طرح، خاطرنشان کرد: بر مبنای آئین نامه این طرح، اساتیدی که می خواهند در مرحله رسمی- آزمایشی قرار گیرند و تغییر وضعیت استخدامی حاصل کنند، نیاز است که این دوره را گذرانده باشند. این دستور العمل ابلاغ گردیده است.
به قول وی در صورتیکه اعضای هیات علمی تجربه همکاری با بخش صنعتی را داشته باشند، برای تبدیل وضعیت استخدامی ملزم به گذراندن این دوره نیستند، ولی اگر این سوابق را نداشته باشند باید این دوره را بگذرانند.


بهره مندی از پرسنل امریه در مدت ۲ سال
سیف در مورد امریه و طرح توزیع نیروهای امریه برای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری با اشاره به اینکه مجوز این طرح را از سال ۱۳۹۸ از ستاد کل دریافت کردیم، اظهار نمود: بر طبق این مجوز به ما اجازه داده شد که سالانه حدود ۲۵۰ نفر را بعنوان امریه جذب نماییم.
وی مدت زمان این مجوز را ۲ سال دانست و تصریح کرد: اجرای این طرح شروع شده است و ما توانستیم پرسنل خوبی را بعنوان امریه در اغلب دانشگاه های بزرگ و کوچک کشور جذب نماییم.
سیف تصریح کرد: حدود ۱۴۰ نفر جذب این طرح شدند و در اعزام های مختلف افراد جدیدی اضافه خواهند شد و این پرسنل امریه در فعالیتهای توسعه ای و اقدامات ارتباط با صنعت دانشگاه ها بسیار مفید هستند.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه نیروهای امریه در حوزه های تخصصی و آزمایشگاه ها و اجرای پروژه ها همکاری دارند، ابراز امیدواری کرد که عملکرد آنها بتواند به خوبی منعکس شود و ستاد کل نیروهای مسلح هم بیشتر به این حوزه توجه کند تا دانشگاه ها و مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی بتوانند از ظرفیت امریه ها در حوزه های تخصصی بهره مند شوند.
سیف در مورد افزایش زمان این مجوز افزود: دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها مبادرت به اجرای این طرح کرده اند که در خیلی از دستگاه ها کارهای ساده غیر تخصصی به پرسنل امریه واگذار می شود، ولی از آنجایی که وزارت علوم در حوزه های تخصصی وارد می شود، عملا حوزه هایی که به پرسنل امریه واگذار کردیم، مربوط به حوزه های تخصصی می شود؛ ازاین رو امیدواریم ستاد کل این مورد را در نظر بگیرد و ما را در استفاده از این فرصت یاری کند.
منبع:

1399/06/17
12:46:24
1614
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , توسعه , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب