در تحقیقات جدید مشخص شد؛

شناسایی سیگنال های فضایی منظم نویددهنده حیات

شناسایی سیگنال های فضایی منظم نویددهنده حیات به گزارش سایت امن بررسی های ستاره شناسان چینی و آلمانی منجر به شناسایی یك سیگنال رادیویی منظم و تكرارشونده در فضا شده كه امیدواری به شناسایی حیات در دیگر سیاره ها را افزایش داده است.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، نخستین بار ستاره شناسان در ژوئن گذشته یک الگوی مخفی و منظم را که مربوط به یک سیگنال رادیویی فضایی بود، شناسایی نمودند.
محققان با بررسی الگوی این سیگنال امیدوار به باز ارسال آن در ماه آگوست بودند و تحقق این پیشبینی در زمان پیشبینی شده به صورت دقیق سبب شده تا امیدواری به شناسایی حیات در سیاره های بیگانه بر همین مبنا بیشتر شود.
سیگنال های مورد اشاره در عرض چند میلی ثانیه حجم زیادی از انرژی را منتقل می کنند، ولی آنها معمولاً منظم نیستند و با دقت زیادی تکرار نمی شوند. شناسایی یکی از این سیگنال ها که به صورت مرتب تکرار می شود و FRB ۱۲۱۱۰۲ نام گرفته، سبب شده تا تلاش دانشمندان جهت بررسی آن بیشتر شود.
این سیگنال بر مبنای یک الگوی منظم هر ۱۵۷ روز یک مرتبه تکرار می شود. در واقع سیگنال های مورد اشاره در یک بازه زمانی ۹۰ روزه فعال می باشند و سپس به مدت ۶۷ روز خاموش شده و باردیگر برای ۹۰ روز فعال می شوند. بر مبنای وضعیت فعالیت قبلی این سیگنال زمان بعدی فعالیت آن از ۲ ژوئن تا ۲۸ آگوست سال ۲۰۲۰ پیشبینی شده بود و این امر دقیقاً به همین شکل رخ داده است.
بررسی ها در این حوزه با استفاده از یک رادیو تلسکوپ چینی صورت گرفته و ستاره شناسان منتظر تکرار این فعالیت از ۱۷ دسامبر تا ۲۴ مارس سال ۲۰۲۱ هستند تا تحقیقات بیشتری در این حوزه انجام دهند.

1399/06/05
13:10:23
2234
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , دانشمند , فضا , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب