۴۵ كشور مقصد محصولات نانویی ایرانی

۴۵ كشور مقصد محصولات نانویی ایرانی سایت امن: تا ابتدای مرداد سالجاری، ۶۸۴ محصول نانوی دارای گواهی نانومقیاس از ۳۰ شركت های ایرانی تولید شده اند كه از این تعداد ۲۵۹ محصول موفق دریافت نانو مقیاس شدند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، برپایه آمار انتشار یافته در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانوی ایران تا ابتدای مرداد ماه ۱۳۹۹ شرکت های ایرانی موفق به تولید ۶۸۴ محصول نانو شده اند.
از این ۶۸۴ محصول نانو، ۲۱۵ مورد مربوط به تجهیزات نانو و ۴۶۹ مورد مربوط به کالای نانو بوده است. این محصولات به بیشتر از ۴۵ کشور جهان صادر می شوند که کشورهایی چون استرالیا، چین، کره جنوبی، مالزی، اندونزی، اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه بخشی از مقاصد صادراتی این محصولات هستند.
هم اکنون ۲۵۹ شرکت نانو در کشور موفق به دریافت گواهی نانومقیاس برای تولید محصولات نانو شده اند. نمودار زیر روند رشد تعداد محصولات نانو را طی سال های گذشته نشان داده است که رشد تعداد محصولات از سال ۱۳۹۲ بسیار چشم گیر بوده است.


ستاد توسعه فناوری نانو در جهت ایجاد شفافیت بازار محصولات نانو و به تبع آن ارتقای کیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف کنندگان و نهایتا توسعه بازار مواد و محصولات نانو به محصولات حوزه فناوری نانو تاییدیه نانومقیاس از راه واحد ارزیابی موسسه خدمات فناوری تا بازار (کریدور) اعطا می کند.
این واحد با بررسی مدارک و مستندات متقاضی، نسبت به تدوین دستورالعمل بازرسی و طراحی آزمون ها جهت بررسی محصول اقدام می کند. بعد از بازدید و نمونه برداری از محل تولید و انجام آزمایش ها طبق طرح آزمون، گزارش فنی واحد بازرسی در خصوص تایید/عدم تایید نانومقیاس محصول اعلام می شود.
گواهینامه نانومقیاس به محصولاتی اعطا می شود که تولیدکننده آن علاوه بر رعایت الزامات فنی اشاره شده، سایر الزامات تولیدی و تجاری مندرج در آئین نامه های موسسه (از جمله پروانه ساخت و یا بهره برداری، واحد کنترل کیفیت فعال، حضور کارشناس نانو در شرکت و غیره) را رعایت کرده و قرارداد اعطای گواهینامه نانومقیاس را امضا کند. به محصولاتی که تولیدکننده آن صرفا الزامات فنی محصول را برآورده است، گواهینامه آزمایشی نانومقیاس اعطا می شود. لازم به ذکر است، مواد و محصولاتی در حوزه فناوری نانو قرار می گیرند و به آنها تأییدیه نانومقیاس اعطا می شود که مطابق با استاندارد ملی ۱۲۰۹۸ و استانداردهای بین المللی (ISO/TS ۲۷۶۸۷) در فرآیند بازرسی موارد زیر را دارا باشند:
مقیاس بین ۱ تا ۱۰۰ نانومتر
مهندسی بودن فرایند تولید
بهبود خواص نسبت به محصول مشابه (نمونه شاهد بدون استفاده از فناوری نانو).
بر مبنای اعلام ستاد نانو، گواهینامه نانومقیاس با اعتبار یک ساله صادر شده و قابل تمدید است. همینطور در طول مدت اعتبار جهت اطمینان از ثبات مقیاس و خواص محصول تولیدکننده، بازرسی های دوره ای از شرکت انجام می شود.
منبع:

1399/06/01
14:18:58
1795
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب