رئیس شورای اسلامی شهر تهران عنوان كرد

تولید قطار ملی نیازمند بودجه 5000 میلیارد تومانی

تولید قطار ملی نیازمند بودجه 5000 میلیارد تومانی به گزارش سایت امن رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر این كه متروی تهران نماد خودكفایی است، اظهار داشت: برای تولید قطارهای ملی 4000 الی 5000 میلیارد تومان بودجه لازم است كه دولت باید كمك نماید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در مراسم رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت قطار ملی مترو که به صورت مجازی انجام شد با بیان این که خوشحالم که امروز شاهد بالندگی متروی تهران بعنوان نماد خودکفایی هستم اظهار داشت: متروی تهران متشکل از دو بخش ساختمانی و تجهیزات است که معمولا ۵۰ درصد هزینه ها صرف امورات ساخت و ساز می شود که ما در کشورمان سال هاست در این امر به خودکفایی رسیدیم؛ اما ۵۰ درصد بودجه مترو صرف تجهیزات ثابت و متحرک می شود.

وی با بیان این که در سال های اخیر مهندسان ایرانی در بخش تجهیزات ثابت همچون تهویه و غیره به خودکفایی رسیدند اظهار داشت: اما مشکل ما تجهیزات متحرک است و هنوز سرعت خودکفایی خوب نیست؛ چونکه معمولا تامین مالی پروژه ها به سمت فاینانس سوق داده می شد و این مسئله سبب شد که عموما این تجهیزات از خارج کشور وارد شود.

وی با بیان این که تلاش می شود که تا اختتام امسال یک رام قطار ملی وارد ناوگان حمل و نقل شود اما این راه باید ادامه یابد، اشاره کرد: برای خرید هر قطار یک میلیون دلار پول لازم است که اگر این پول را ضرب در ارز نیمایی نماییم، می بینیم که برای تولید هر قطار ملی۴۰۰۰ الی ۵۰۰۰ میلیارد تومان پول لازم است که به صورت تدریجی باید تزریق شود. بنا بر این از دولت و شهرداری می خواهم که از همین حالا قراردادهای ساخت قطارهای ملی بیشتر را آماده کنند تا تامین اعتبار شود و بتوانیم این قطار را به تولید انبوده برسانیم.

منبع:

1399/05/20
22:44:58
1920
5.0 / 5
تگهای خبر: ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب