معاون رئیس جمهور:

هدف از اقتصاد دانش بنیان خودكفایی در یاد گرفتن تكنولوژی است

هدف از اقتصاد دانش بنیان خودكفایی در یاد گرفتن تكنولوژی است به گزارش سایت امن یزد معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این كه هزینه كردن در حوزه آموزش سرمایه گذاری برای ایجاد اقتصاد دانش بنیان است اظهار داشت: هدف از ایجاد اقتصاد دانش بنیان خودكفایی در یاد گرفتن تكنولوژی است.«سورنا ستاری» عصر امروز ۱۴ مردادماه، در جریان سفر خود به یزد با حضور در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید این استان ضمن بیان این که اکوسیستم عامل توسعه اقتصاد دانش بنیان است، اظهار نمود: مهمترین پایه تحقق اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور مشارکت مستمر و جدی بخش خصوصی است.

وی با بیان این که مفاهیم اقتصاد دانش بنیان به خوبی بین مدیران استان یزد تعریف و نهادینه شده است، اضافه کرد: همگرایی مدیران یزدی برای ایجاد اقتصاد دانش بنیان در این استان مهمترین دستاورد توسعه ای در این حوزه می باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که بودجه کشور سه محور دفاع، آموزش و بهداشت دارد، اظهار داشت: ایجاد اقتصاد دانش بنیان مهمترین و موثرین راهکار برای توسعه همه جانبه کشور است.

ستاری هزینه در حوزه آموزش را سرمایه گذاری برای ایجاد و توسعه اقتصاد دانش بنیان دانست و اظهار داشت: نوآوری عامل اصلی توسعه صنعتی و اقتصادی می باشد که باید در دستور کار جدی صنعتگران قرار گیرد.

این مسئول با بیان این که در خیلی از صنایع صنعتگران کارخانه داری را با وارد کردن صنعت اشتباه گرفتند، خاطرنشان کرد: برخورداری از صنعت به معنای طراحی داخلی بدون وابستگی به ظرفیت های خارجی است.

وی وظیفه دانشگاهیان در بحث اقتصاد دانش بنیان را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: هدف از ایجاد اقتصاد دانش بنیان خودکفایی در یاد گرفتن تکنولوژی است.

معاوم رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که آموزش مستمر تا لحظه مرگ یکی از مولفه های شهرهای هوشمند در اقتصاد دانش بنیان است، اظهار داشت: تشکیل نواحی نوآوری با مشارکت بخش خصوصی همچون فرایند لازم برای تبدیل شدن شهرهای کشور به شهر هوشمند است.

ستاری شهر هوشمند را پارک علم و فناوری بزرگی دانست و بیان نمود: همه اقشار جامعه باید از ظرفیت های نرم افزاری پارک علم و فناوری در ابعاد شهری بهره مند شوند.

وی در انتها محصول را حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش دانست و تاکید کرد: دولت وظیفه دارد زمینه لازم را برای ریسک پذیری بخش خصوصی در این عرصه را ایجاد کند.

در این نشست که با رونمایی از برنامه عملیاتی توسعه نظام نوآوری استان یزد همراه بود، دکتر«مهدی باصولی» رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان و «برید لقمانی» رئیس دانشگاه یزد هم ضمن بیان ظرفیت های علمی، فناوری و پژوهشی جامعه دانشگاهی استان یزد، به بیان یک سری پیشنهادات در حوزه اقتصاد دانش بنیان، نوآوری، توسعه فناوری و تجاری سازی پرداختند.

منبع:

1399/05/16
23:17:03
2024
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب