مدیر صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی:

لزوم توسعه كشاورزی با فناوری

لزوم توسعه كشاورزی با فناوری به گزارش سایت امن مدیرعامل شركت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی اظهار داشت: توسعه كشاورزی بدون فناوری امكان پذیر نیست و درصدد هستیم از پتانسیل شركت های دانش بنیان بهره ببریم.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، جانعلی بهزاد نسب امروز در «رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته» که در صندوق نوآوری وشکوفایی انجام شد با اعلان اینکه بخش کشاورزی اهمیت زیادی در عرصه اقتصادی کشور دارد، اظهار داشت: کشاورزی نقش بارزی در تولید ناخالص داخلی و توسعه اقتصادی کشور دارد.
وی اضافه کرد: بخش کشاورزی رشد مثبت داشته و توانسته ایم علاوه بر امنیت غذایی، امنیت کشاورزان را نیز داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با اعلان اینکه وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه کشاورزی سیاست هایی را در نظر گرفته است، اظهار داشت: یکی از این سیاست ها، سیاست های اصولی تکمیل زنجیره تولید و عرضه است.
بهزاد نسب اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان علاوه بر پوشش حلقه های مفقوده دراین زمینه می توانند به خلق محصولات فناورانه کمک کنند.
وی با تاکید بر پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: در بخش کشاورزی، توسعه بدون فناوری امکان پذیر نیست؛ با توسعه فناوری در کشاورزی می توانیم علاوه بر جایگزینی محصولات وارداتی در این عرصه موجب خلاقیت در تولید محصولات داخلی شویم و بدون واسطه ارزش افزوده محصولات کشاورزی را بالا ببریم.
بهزاد نسب افزود: ماشین آلات، ادوات، تولید انواع بذر، سموم، روش های علمی بیولوژیک مقابله با آفات و احیای شرایط سنتی برای بالابردن راندمان بخش کشاورزی همچون نیازهای کشاورزی است که شرکت های دانش بنیان می توانند به تولید آن ورود پیدا کنند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: این صندوق محل تلاقی منابع دولت و بخش غیر دولتی است که برمبنای مقررات موجود سرمایه صندوق ۵۱ درصد از ناحیه غیر دولتی و ۴۹ درصد از ناحیه دولت بعنوان مشارکت در صندوق ها تامین می شود.
وی اظهار داشت: در این صندوق ها بسترهایی برای دانش بنیان کردن کشاورزی برقرار است. این صندوق ها علاوه بر اینکه قسمتی از شرکت ها یا خود شرکت را دارند می توانند صندوق ها را به سمت تخصیص قسمتی از سرمایه خود به شرکت های دانش بنیان سوق دهند.


منبع:

1399/05/12
23:30:52
1938
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب