آغاز صدور گواهینامه رانندگی دیجیتال در كره جنوبی

آغاز صدور گواهینامه رانندگی دیجیتال در كره جنوبی شركت های مخابراتی كره جنوبی همزمان با شیوع كرونا و با هدف كاهش رفتن به مراكز دولتی، صدور گواهینامه های رانندگی دیجیتال را با همكاری یكدیگر شروع كرده اند.به گزارش سایت امن به نقل از زد دی نت، گواهینامه های مورد اشاره که بر روی نمایشگرهای گوشی قابل مشاهده می باشد، متشکل از تصویر فرد، یک کد کیو آر و یک بارکد است.
اجرای این طرح ابتکار عملی مشترک از جانب شرکت های مخابراتی اس کی و کی تی، ال جی یو پلاس و هم اداره ملی پلیس کره جنوبی است. برنامه ریزی برای این کار نخستین بار در اکتبر سال قبل انجام شده بود.
کاربران برای صدور نسخه دیجیتال گواهینامه خود باید از اپلیکیشنی به نام PASS استفاده کنند که برای شناسایی هویت در زمان پرداخت های موبایلی طراحی شده است. پس از دریافت درخواست و بررسی آن توسط مقامات مربوطه به صورت دیجیتال، گواهینامه نهایی صادر شده و در محیط همین اپلیکیشن در دسترس قرار می گیرد.
برای پیشگیری از عکس برداری از این گواهینامه های دیجیتال و جعل آنها، یک لایه متحرک انیمیشن نامحسوس به سطح آنها اضافه شده است. همینطور گواهینامه های مورد اشاره بر روی تنها یک گوشی که به نام کاربر ثبت شده نمایش داده می شوند. هویت کاربران این گواهینامه ها به صورت آنی با اتصال به سرورهای پلیس قابل کنترل است.


منبع:

1399/04/03
16:00:06
2736
5.0 / 5
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , ال جی , دیجیتال
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب