معاون رئیس جمهور:

تكیه بر درآمد نفت ساختار فرهنگی و فكری را نابود كرده است

تكیه بر درآمد نفت ساختار فرهنگی و فكری را نابود كرده است به گزارش سایت امن اردبیل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بزرگترین خیانت در صنعت نفت از بین بردن ساختار فرهنگی، فكری و تولید ارزش افزوده در جامعه بوده است.


سورنا ستاری 21 خرداد در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار نمود: در 7 سال قبل تلاش کردیم تا ساختار فکری جامعه را به سمتی سوق دهیم تا خروجی دانشگاه های ما پرورش انسان های خلاق و مبتکر باشد تا کمتر به پشت میزنشینی فکر کنند.
وی تصریح کرد: جامعه دانشگاهی و دانشجویی ما باید به فکر تولید ارزش افزوده باشد که این کار با طراحی یک زیست بوم دقیق در حوزه فناورانه و در سایه اعتماد به نفس شرکت های دانش بنیان در حال شکل گیری است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به شکل گیری استارت آپ های کوچک و بزرگ اشاره نمود و اظهار داشت: 5 هزار شرکت دانش بنیان الان در کشور فعال است که 120 میلیارد تومان فروش محصولات آنها در یک سال قبل بوده است.
ستاری با اشاره به جذابیت حوزه های کاری و همینطور تنوع خدمات شرکت های دانش بنیان بیان نمود: ما با پول نفت نمی توانیم کشور را نجات دهیم چون که در طول تاریخ بزرگترین خیانت صنعت نفت از بین بردن ساختارهای فکری، فرهنگی و آگاهی بخشی جامعه در رسیدن به یک ارزش افزوده قابل قول بوده است.
وی اشتغال مبتنی بر دانش و فناوری را همراه با پیشرفت و تولید ثروت دانست و اظهار داشت: ما در این هفت سال زیست بومی را برای جوانان به شکل فناورانه و با کسب و کار خلاق تدارک دیدیم که نمونه های موفق آنرا در دو سه ماه اخیر و فناوری حوزه کرونا نظیر تولید ماسک، ضدعفونی کننده ها و کیت های تشخیص شاهد می باشیم که در حقیقت نشان از ابتکار و خلاقیت جوانان ماست.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خام فروشی نفت و سایر محصولات را به هر شکل مذموم و یک کار نامناسب توصیف کرد و اضافه کرد: همانطوری که حیوانات مواد خام مصرف می کنند جامعه هم اگر بتواند مواد خام خویش را از دست بدهد بی شباهت به این مقوله نیست و از همین رو ضروریست تا تولید محصول از مواد خام با ارزش افزوده بالا مورد توجه قرار گیرد.
ستاری جوانان را به تغییر روش زندگی و مهارت در کسب ثروت و تولید کار فراخواند و بیان نمود: جوان امروز در کنار تحصیل به اعتماد به نفس و همینطور دوراندیشی با یک نگاه خلاق و نوآور نیاز دارد که بطور قطع وظیفه دولت هم تأمین زیرساخت ها و تسهیل گری در این حوزه می باشد.
وی اضافه کرد: ما در همین راستا صندوق پژوهش و نوآوری را در همه استان ها راه اندازی می نماییم تا به تناسب آورده اولیه استان ها و مجموعه دانشگاه ها و مراکز علمی ما هم بخشی از منابع این صندوق را تأمین خواهیم کرد تا کارآفرینان از تسهیلات کم بهره آن استفاده کنند.1399/03/21
21:04:53
2680
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب