پوشش های شفاف ضد اثرانگشت سطوح فلزی توسعه می یابند

پوشش های شفاف ضد اثرانگشت سطوح فلزی توسعه می یابند سایت امن: ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با برگزاری رویداد نوآوری به دنبال توسعه پوشش های شفاف ضد اثرانگشت بر روی سطوح فلزی است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در ادامه چالش های نوآوری و فناوری نانو با هدف توسعه راهکارهای حل مشکلات صنعتی و رفع نیازهای فناورانه کشور، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مبادرت به برگزاری چالش نوآوری در پلت فرم آی چلنج با هدف پشتیبانی از راهکارهایی مبتنی بر فناوری نانو جهت ساخت پوشش های ضد اثرانگشت روی سطوح فلزی کرده است.
اثرانگشت و لک باقی مانده از آن، اصلی ترین عامل مشکل آفرین در سطوح فلزی است که می تواند استفاده از آنها را برای کاربران ناخوشایند و دشوار کند بدین جهت پوشش های شفاف ضد اثرانگشت، موجب می شود اثر انگشت روی سطوح به پایین ترین میزان برسد و از سویی اثرات باقی مانده به آسانی پاک شوند.
در مقالات مختلفی استفاده از نانو ذرات "دی اکسید سیلیسیوم" بمنظور ایجاد خاصیت ضد اثرانگشت، به اثبات رسیده است و در این راستا ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری آی چلنج به دنبال توسعه راهکارهایی تکرارپذیر و مقیاس پذیر مبتنی بر فناوری نانو بمنظور ساخت پوشش های شفاف ضداثرانگشت روی سطوح فلزی است.
بنابر اعلام دبیرخانه چالش های فناوری و نوآوری نانو شرکت های دانش بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، و سایر پژوهشگران و فناوران علاقمند می توانند تا ۷ تیرماه جاری طرح مفهومی اولیه خودرا به دبیرخانه چالش ارسال نمایند. بعد از اتمام مهلت ثبت طرح ها، داوری حضوری طرح ها صورت خواهد گرفت و سرانجام طرح های برگزیده به مرحله دوم راه خواهند یافت.
برگزیدگان مرحله نخست، حدود ۳ ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی، نمونه آزمایشگاهی از طرح خودرا مطابق با ملاحظات فنی چالش بسازند. شرکت کنندگان برگزیده در مرحله اول، در جریان مرحله دوم چالش (ساخت نمونه آزمایشگاهی) به صورت گام به گام پیشرفت طرح خودرا گزارش می دهند و برمبنای آن، از حمایت های نقدی و غیرنقدی تا سقف ۷۰ میلیون ریال بهره مند خواهند شد.
به گزارش ستاد نانو، شرکت کننده ای که بهترین نتیجه را در ارزیابی های فنی و اقتصادی به دست آورد ضمن دریافت جایزه ۳۰۰ میلیون ریالی، می تواند از سایر حمایت های تجاری سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بهره مند شود.
منبع:

1399/03/21
11:54:39
2465
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب