رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل خبر داد

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان جهت راه اندازی مجتمع نوآوری اردبیل

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان جهت راه اندازی مجتمع نوآوری اردبیل به گزارش سایت امن اردبیل رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل اظهار داشت: در مسافرت معاون علمی رئیس جمهور 15 میلیارد تومان اعتبار برای خرید و راه اندازی ساختمان و مجتمع مراكز نوآوری استان اردبیل اختصاص می یابد.


حبیب ابراهیم پور ۲۰ خرداد، همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان اظهار داشت: سه مرکز نوآوری در استان اردبیل افتتاح می شود. این مراکز نوآوری شامل عسل و فرآورده های آن، گیاهان دارویی و همین طور مرکز نوآوری انیمیشن، رسانه و بازی های کامپیوتری خواهد بود.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل به افتتاح دو آزمایشگاه با مشارکت بخش خصوصی اشاره نمود و اظهار داشت: آزمایشگاه صنایع غذایی و بیوتکنولوژی در مسافرت معاون علمی رئیس جمهور به استان اردبیل راه اندازی خواهد شد.
ابراهیم پور اضافه کرد: افتتاح مرکز خدمات و فناوری کسب و کار نوپا در اردبیل از برنامه های این سفر است که در کنار رونمایی از داروی دیزالین به همراه امضای قرارداد با کارخانه داروسازی و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تهران صورت خواهد گرفت.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای خرید و راه اندازی ساختمان مراکز نوآوری استان آگاهی داد و بیان کرد: این ساختمان در شهرک کارشناسان خریداری شده تا در اختیار فناوران و نوآوران قرار گیرد.
ابراهیم پور، مهمترین مطالبه و درخواست اهالی پارک علم و فناوری را تامین ۱۵ میلیارد تومان برای خرید ساختمان مرکز نوآوری اعلام نمود و اظهار داشت: در کنار این امر از معاون علمی رئیس جمهور درخواست می نماییم تا نسبت به صدور مجوز شرکت های دانش بنیان تسهیل ایجاد کنند.
وی اشاره کرد: هم اکنون ۳۱ شرکت دانش بنیان در استان فعال است که ۶۴ متقاضی جدید نیز دراین زمینه درخواست خودرا ارائه کردند.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل به مراحل ارزیابی و صدور مجوز جهت راه اندازی شرکت های دانش بنیان اشاره نمود و اضافه کرد: امیدواریم در این سفر مجوز راه اندازی ۱۰ شرکت دانش بنیان صادر شود.
ابراهیم پور از افتتاح مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل آگاهی داد و اظهار نمود: تلاش می نماییم تا با همکاری دانشگاه ها کارهای مشترکی را با موضوع تکنولوژیهای جدید انجام دهیم.
منبع:

1399/03/20
21:09:15
2516
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب