بومی سازی سیستم های طیف سنجی برای كاربرد در صنایع و پزشكی

بومی سازی سیستم های طیف سنجی برای كاربرد در صنایع و پزشكی سایت امن: تیم تحقیقاتی یكی از شركت های دانش بنیان سیستم های طیف سنجی رامان برای كاربرد در صنایع نفت و گاز و همین طور شناسایی سلول های سرطانی را بومی سازی كردند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، حسین خادم، رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان، طیف سنجی به روش رامان را یک روش علمی دانست که در آن نور لیزر به مواد مختلف تابانده می شود و برگشت نور مبنای تحلیل و آنالیز علمی قرار می گیرد.
خادم اضافه کرد: این دستگاه برای آنالیز مواد مختلفی شامل مشتقات نفت و گاز، مواد پتروشیمی، سلول های سرطانی، غذا و دارو، انواع جواهر و نظایر آنها به کار می رود.
وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای واردات این دستگاه، اظهار نمود: به سبب تحریم و افزایش قیمت، واردات این دستگاه با مشکل مواجه شد؛ بدین جهت با تشکیل تیم تحقیقاتی مطالعات اولیه برای ساخت این دستگاه را اجرایی کردیم و توانستیم نمونه مشابه داخلی را تولید نماییم.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خادم ضمن توضیح جزئیات بیشتر درباره نحوه بومی سازی فناوری در رابطه با این دستگاه، اضافه کرد: محصول تولیدشده در شرکت با یک پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید می شود. این تفاوت قیمت و کیفیت خوب دستگاه سبب شده است که مشتریان داخلی اقبال خوبی به این محصول نشان دهند. هم اکنون بر خلاف نمونه های متفرقه وارداتی، این دستگاه با یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات بعد از فروش و آموزش کامل به مشتریان تحویل می شود.
منبع:

1399/03/10
22:58:42
2544
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب