صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور تصویب كرد

حمایت از اجرای 81 پروژه علمی در حوزه های مختلف

حمایت از اجرای 81 پروژه علمی در حوزه های مختلف سایت امن: تهران- ایرنا- حمایت از 81 پروژه علمی در حوزه های مختلف توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور تصویب شد تا از این طریق فعالیت تحقیقاتی محققان كشور سرعت گیرد.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از محققان و پژوهشگران كشور برای انجام پروژه های علمی را باید فرصتی برای پیشرفت كشور دانست پیشرفتی كه مرهون پرورش، حفظ و نگهداری سرمایه های علمی، پژوهشی و فناورانه است. پژوهشگران و فناوران توسعه علمی كشور را سبب می شوند ازاین رو ساماندهی مناسب برای تولید علم و فناوری، هم افزایی علم و تولید ثروت و آماده سازی بستر اجرایی آن در جهت سوق دادن منافع تحقیقاتی و فناوری به مردم و در نهایت توسعه پایدار كشور از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور پروژه های تحقیقاتی مورد نیاز و اولویت كشور را مورد حمایت قرار می دهد. این پروژه ها نخست در كارگروه های مختلف تایید شده و برای تصویب نهایی به كمیته تخصصی ارسال می شوند.
بر این اساس در آخرین جلسه كمیته تخصصی صندوق حمایت از 81 پروژه پژوهشی تصویب شد. این پروژه ها شامل 62 پروژه پژوهشی و 19 پروژه پسا دكتری است كه حوزه های مختلف علمی همچون پزشكی، فنی و مهندسی، علوم پایه، كشاورزی، علوم انسانی، میان گروهی، مدیریت، معارف و محیط زیست را شامل می گردد كه بر مبنای نیاز و اولویت های كشور مورد حمایت قرار می گیرند. بیشترین مصوبات آخرین جلسه كمیته تخصصی به 3كارگروه كشاورزی، فنی و مهندسی و علوم زیستی اختصاص دارد.
همچنین همچون دستاورد این پروژه های مصوب می توان به تعهد به چاپ 58 مقاله ISI در سطحQ1، یك مقاله ISI در سطحQ2، بیست و سه مقاله ISI، یازده مقاله ISC، بیست و سه مقاله JCR، سیزده مقاله علمی پژوهشی، یك مورد نرم افزار، پنج مورد ثبت اختراع، شش مورد ساخت نمونه محصول، شش مورد دانش فنی، سه مورد تالیف كتاب، یك مورد سمینار مردمی و یك مورد كلكسیون اشاره كرد. علاوه بر تصویب موارد فوق طرح های ارسالی در فراخوان گرنت آغاز هم در این جلسه مطرح و با 12گرنت آغاز موافقت اصولی شد.
صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور دارای 13 كارگروه تخصصی با مبحث های مختلف است كه طرح های عرضه شده از جانب محققان و پژوهشگران را مورد بررسی قرار می دهد و با تصویب هریك از طرح ها، میزان حمایت مادی و معنوی آن طرح، از جانب صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور مشخص می گردد.
صندوق در جهت توسعه علم و فناوری در كشور با بررسی طرح ها در كارگروه های مختلف، كرسی های پژوهشی ملی و بین المللی و هم گرنت پژوهشی ( پژوهانه) ملی و بین المللی اعطاء می كند.

علمی**1023**
تنظیم: بوالقاسم تیموری**انتشار: محتشمی پور


1396/09/19
00:27:10
4601
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , فناوری , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب