برنامه های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران در حوزه مبارزه با كرونا

برنامه های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران در حوزه مبارزه با كرونا سایت امن: رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران از اجرای برنامه هایی برای پشتیبانی از نتایج تحقیقات در رابطه با بحران كرونا در حوزه های مختلف كاربردی آگاهی داد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، ایمان افتخاری با تاكید به همكاری متقابل صندوق با پژوهشگران و لزوم بهره گیری از نتایج پژوهش های پژوهشگران در مبارزه با كرونا، اضافه كرد: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران ارتباط گسترده ای با بیش از ۳۵ هزار پژوهشگر و پژوهشگر ایرانی دارد؛ بدین جهت تلاش داریم از این ظرفیت برای انجام تحقیقات در حوزه ویروس كرونا استفاده نمائیم و صندوق نیز از تحقیقات حمایت می كند.
افتخاری با اعلان اینكه صندوق به زودی اقدامات خاصی درباب این بیماری انجام می دهد، تصریح كرد: انتشار فراخوان مشترك با آكادمی علوم چین، اعلام فراخوان موضوعی "مقابله با كرونا" و برنامه استفاده از پتانسیل و ظرفیت پژوهشگران برجسته و بهره مندی از نتایج حاصل از پژوهش های آنان اقداماتی مدنظر در این حوزه می باشد.
وی با اشاره به پویش "فراز و فرود زندگی"، اضافه كرد: هدف این پویش پاسخگویی سریع به نیازهای حال حاضر جامعه و تمركز این پویش بر مسائل اجتماعی، فرهنگی، انسانی، روحی و روانی در رابطه با این بیماری است و تلاش می كند با بهره گیری از ظرفیت ها، به حفظ سلامت روانی و فرهنگی افراد جامعه در مدت زمانی كه با آن مواجهند، كمك نماید.
رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران از برگزاری كارگاه های آموزشی، تولید محصولات چند رسانه ای و نرم افزارهای مختلف بعنوان ابزارهای ترویج نتایج حاصل از پویش در میان آحاد مردم نام برد و اظهار داشت: از آنجائیكه آثار مخرب این بیماری در ضمن مدت زمان نامعلومی در میان خانواده ها و افراد جامعه وجود خواهد داشت، امیدواریم كه این محصولات به حفظ سلامت روحی و روانی افراد كمك كنند. در تولید این محصولات از پتانسیل های حوزه های مختلف علمی از ادبیات عرفانی گرفته تا مطالعات روان شناسی استفاده شده است تا فضای سختی كه جامعه با آن مواجه می باشد را تلطیف و به پیوستگی افراد آن كمك نماییم.
افتخاری، ایجاد بستر فضای مجازی برای تعامل و همكاری بیشتر با اساتید و پژوهشگران سایر استان های كشور را فرصت طلایی دانست و از صندوق بعنوان پشتیبان كارهای پژوهشی پژوهشگران یاد كرد.
منبع:

1399/01/26
23:50:27
3621
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , رسانه , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب