دستیابی به دانش فنی تولید نوعی آلیاژ برای ساخت واگن قطار

دستیابی به دانش فنی تولید نوعی آلیاژ برای ساخت واگن قطار سایت امن دستیابی به دانش فنی تولید نوعی آلیاژ برای ساخت واگن قطار


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، كیانوش عسگری، مدیر عامل این شركت و مجری طرح، فوم "آلومینیوم سلول بسته" را همچون محصولات خاصی دانست كه از خاصیت های فیزیكی قابل توجهی برخوردارست و اظهار داشت: این محصول قابلیت جذب انرژی، جذب صدا، جذب امواج و قابلیت عایق حرارتی را دارد و بسیار سبك است. همین موضوع در كنار بسیاری خاصیت ها و قابلیت های دیگر سبب شده است كه كاربری های فراوانی برای آن در صنایع مختلف وجود داشته باشد.
وی افزود: این محصول هم اكنون برای ساخت واگن های قطار مورد استفاده قرار گرفته است؛ چون علاوه بر سبك بودن، از ورود صدا و امواج به داخل واگن جلوگیری می كند.
عسگری با اعلان اینكه این محصول به سبب "های تك" بودن و به بهانه كاربری دوگانه، فروش آن به كشورمان ممنوع شده است، اشاره كرد: این مسئله موجب شد تا با كمك نیروهای متخصص شركت، نسبت به بومی سازی فناوری آن اقدام نماییم، هم اكنون ایران یكی از محدود كشورهایی است كه تكنولوژی ساخت این آلیاژ خاص را در اختیار دارد و قیمت نمونه داخلی حداكثر یك سوم قیمت نمونه خارجی است.
مجری طرح با اشاره به اقدامات شركت برای توسعه كارهای خود، اظهار نمود: با جذب مشاركت یك سرمایه گذار داخلی در حال زمینه سازی برای راه اندازی یك واحد با ظرفیت تولید ۸ تن هستیم كه امیدواریم، توانایی شركت را برای تامین نیاز داخل و حتی صادرات افزایش دهد.
منبع:

1399/01/26
19:59:58
3181
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , تخصص , تكنولوژی , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب