ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست كمك كرد

ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست كمك كرد به گزارش سایت امن اگر شما مهندس یا طراحی هستید كه می توانید به ساخت رباتی به منظور حفاری در عمق كره ماه كمك كنید، شانس خویش را جهت شركت در یك چالش ناسا آزمایش كنید.به گزارش سایت امن به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه برداری از عمق آن آماده خواهد نمود و برای ارتقای كیفیت آن خواهان همكاری و كمك هر فردی شده كه در این حوزه تخصص دارد.
این ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تكمیل بخشی از آن به نام ظرف سطلی خواهان كمك شده است. مقرر است این بخش به جمع آوری و ذخیره سازی نمونه های خاك و سنگ ماه به شكلی ایمن اختصاص پیدا كند. ظرف مذكور باید مجهز به سیلندرهایی به منظور حفظ ایمنی آن باشند.
ناسا هنوز موفق نشده این سطل را بگونه ای طراحی كند كه بعد از پرشدن از سنگ و خاك خیلی سنگین نشود. همینطور باید برای توزیع متوازن مواد داخل این سطل در هر شرایطی روشی تازه ابداع شود تا از فشار بیش از اندازه به ربات جلوگیری شود. بی نتیجه ماندن تلاشهای ناسا در نهایت سبب شده تا این سازمان دست همكاری به سمت متخصصان خارج از خود دراز كند. ناسا پس از دریافت طرح های مختلف، به پنج طرح برتر در مجموع جایزه ای ۷۰۰۰ دلاری اهدا می كند.

1399/01/04
16:00:40
3785
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , دیجیتال , ربات , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب