دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹

دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹ به گزارش سایت امن میزان حملات معروف به منع سرویس یا محروم سازی از سرویس در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است.به گزارش سایت امن به نقل از آسین ایج، بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان داده است ابزار امنیتی مختلف این شركت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تا ۵۶ درصد بیشتر برای بلوكه كردن حملات مختلف به كار گرفته شده اند.
از مجموع حملات منع سرویس حدود ۲۸ درصد از این حملات در آخر هفته ها رخ داده اند و یكشنبه ها محبوب ترین روز برای انجام حملات مورد اشاره بوده است.
همچنین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تعداد حملات پردامنه و گسترده منع سرویس هم افزایش یافته و بعضی از بزرگترین آنها بر ضد سازمان ها و نهادهای مالی در آفریقای جنوبی، سنگاپور و كشورهای اسكاندیناوی رخ داده است. برخی احزاب سیاسی هم هدف این حملات قرار گرفته اند كه همچون آنها می توان به حزب كارگر انگلیس و كامپیوتر های سرور در واتیكان اشاره نمود.
یكی از مهم ترین روش های حملات منع سرویس، شامل اشباع سیستم هدف با ارسال انبوهی از درخواست های ارتباط خارجی است به صورتی كه ماشین هدف، نمی تواند به ترافیك دریافتی پاسخ دهد یا پاسخ ها با سرعت كم داده می شوند یا در دسترس نیستند. چنین حملاتی منجر به سربارشدن زیاد سرور می شوند. حمله DOS كامپیوتر هدف را وادار به راه اندازی مجدد یا مصرف منابع اش می كند، ازاین رو نمی تواند به درخواست های مورد نظرش پاسخ دهد.

1398/12/05
23:31:36
4075
5.0 / 5
تگهای خبر: امنیت , سازمان , سرویس , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب