استفاده از نور خورشید برای خنك كردن ساختمان ها!

استفاده از نور خورشید برای خنك كردن ساختمان ها! سایت امن: یك تیم استارت آپی با استفاده از فناوری نانو، پوششی به وجود آورده كه می تواند نور خورشید را جذب و با طول موج های بالاتر نشر دهد.به گزارش سایت امن به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سولكولد (SolCold) استارت آپ فعال در حوزه فناوری نانو است كه از پوشش نانومقیاس برای بهره برداری از نور خورشید بمنظور خنك كردن استفاده می نماید. این سامانه می تواند فضای داخل ساختمان، خودرو و حتی داخل لباس را خنك كند.
تغییرات آب و هوایی عواقب ناگواری برای كره زمین به دنبال دارد. پیش بینی می شود كه دمای كره زمین طی سال های آتی روند افزایش خودرا ادامه دهد كه این مساله روی الگوهای بارش در كشورهای مختلف تاثیر مستقیم خواهد داشت.
از این رو، استارت آپی به دنبال استفاده از نور خورشید برای خنك كردن فضاهای داخلی ساختمان است.
یارون شنها، بنیان گذار و مدیرعامل شركت سولكولد می گوید: شركت سولكولد از فناوری نانو برای ایجاد پوششی استفاده می نماید كه قادر می باشد نور خورشید را برای خنك كردن داخل خودرو، ساختمان، هواپیما، پوشاك و حتی قطعات الكترونیكی استفاده نماید.
وی اضافه كرد: ماده جاذبی كه این استارت آپ ساخته می تواند نور خورشید را جذب و آنرا با طول موج های بالاتری نشر دهد؛ بنابراین، دما در محیط كاهش پیدا می كند.
شنها می افزاید: ماده ای كه ما می سازیم به دو شكل است، اول به صورت رنگ كه می توان آنرا روی هر سطحی به كار برد، دوم به صورت لایه نازك كه می توان آنرا رول كرده و همانند فویل آلومینیم روی سطح قرار داد.
این استارت آپ در حال انجام آخرین تست های خود روی این فناوری است. این شركت انتظار دارد كه محصولات خودرا اوایل سال ۲۰۲۱ وارد بازار كند. هر چند بعضی از شركت ها، نخستین سفارش های خودرا در سه ماهه سوم سال۲۰۲۰ دریافت خواهند كرد و می توانند پوشش دهی محصولات خودرا آغاز كنند.
به گفته شنها، این استارت آپ تابحال ۴٫۲۵ میلیون دلار حمایت مالی جمع آوری كرده و ۱۰ كارمند دارد.


منبع:

1398/12/05
14:33:54
3814
5.0 / 5
تگهای خبر: الكترونیك , توسعه , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب