عضو هیئت مدیره انجمن شیمی مطرح كرد

همكاری انجمن شیمی ایران با صنایع

همكاری انجمن شیمی ایران با صنایع به گزارش سایت امن عضو هیئت مدیره انجمن شیمی ایران با اشاره به اینكه در سال جهانی شیمی (۲۰۱۱) مسئولیت همه كارها همچون معرفی این علم با ما بود، اما خوشبختانه در سال جدول تناوبی موزه علوم با ما همكاری داشتند، اظهار داشت: انجمن شیمی ایران ۶ مجله بین المللی و یك مجله فارسی منتشر نموده و در شرایط مختلف با صنایع ارتباط برقرار می كند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، یدالله یمینی در مراسم افتتاحیه رویداد جدولیم كه امروز در موزه ملی علوم و فناوری ایران برگزار شد، با اشاره به فعالیت ۱۵ كمیته در انجمن شیمی و پنل های این انجمن برای معرفی جدول تناوبی، اظهار داشت: جلسات ما در ارتباط با سال جهانی جدول تناوبی اسفند ماه ۹۷ كلید خورد و از همان زمان با همه دانشگاه ها ارتباط برقرار كردیم تا بتوانیم سخنرانی هایی را با كمك خود آنها، به خصوص با كمك انجمن های علمی، در دانشگاه ها ترتیب دهیم.
وی افزود: همینطور در سال ۲۰۱۱ كه سال جهانی شیمی معرفی شده بود، مسئولیت كارها با ما بود تا علم شیمی و ارتباط آن با زندگی و رفاه مردم را به همه معرفی نماییم. خوشبختانه در سال ۲۰۱۹ كه سال جدول تناوبی بود، موزه علوم هم برنامه هایی در این راستا برگزار كرد.

عضو هیأت مدیره انجمن شیمی ایران و استاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به فعالیت های "مندلیف"، دانشمند روسی، اظهار داشت: به خاطر تلاشهای این دانشمند و این مورد كه جای برخی عناصر در جدول خالی گذاشته شد، ظرف ۵۰ سال اغلب عناصر ناشناخته پیدا شدند. از طرفی جدول تناوبی سبب شده خواص عناصر را بهتر بشناسیم و آنرا راحت تر آموزش دهیم.

یمینی با اشاره به اینكه علم شیمی یك علم پیشرو است و ما به آینده این علم امید داریم، اظهار داشت: در كنار بحث تولید علم، مبحث فناوری و هم تجارت و وارد كردن فناوری ها به تجارت مطرح است. تحقیقات علمی ما از حدود سال ۱۹۷۰ شروع شده و الان حدود ۱۰ سال است كه وارد بحث فناوری شدیم و در چند سال آینده نتایج این رشد را در زندگی مردم خواهیم دید.

وی سپس به تاریخچه انجمن شیمی اشاره نمود و اظهار داشت: این انجمن قبل از انقلاب در سال ۵۴ شكل گرفت و پیش از انقلاب توانستیم ۳ كنگره در سطح كشور برگزار نماییم و به شكل رسمی از سال ۱۳۶۴ آغاز به فعالیت كردیم. هم اكنون ۹ هزار نفر عضو گروه تلگرامی انجمن هستند. در شرایط مختلف تلاش می نماییم با صنایع و مسائل آنها ارتباط برقرار كرده و به آنها كمك نماییم.

عضو هیئت مدیره انجمن شیمی ایران در انتها تصریح كرد: انجمن شیمی دارای ۶ مجله بین المللی است كه همگی جزو مجلات آی اس آی هستند و همینطور مجله فارسی آموزش شیمی را منتشر می كند. یكی از مجلات بین المللی انجمن شیمی كه انتشارات اشپیگل منتشر می كند، Journal of the Iranian Chemical society است كه ۲۰ درصد عواید آن به انجمن شیمی برمی گردد و این مقدار سال قبل ۱۵ هزار یورو بوده است.
1398/11/16
14:50:38
4511
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب