در نشست مدیران مراكز رشد واحدهای فناور تشریح شد

جزئیات حمایت دانشگاه شریف از شركت های مستقر در ناحیه نوآوری آزادی

جزئیات حمایت دانشگاه شریف از شركت های مستقر در ناحیه نوآوری آزادی به گزارش سایت امن رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با بیان این كه به اعضای صندوق پژوهش و فناوری این دانشگاه، ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خطرپذیر به شركت های مستقر در ناحیه نوآوری این دانشگاه اعطا شده است، اظهار داشت: با عنایت به توسعه مراكز فناوری و نوآوری در ناحیه نوآوری شریف در تلاش هستیم كه ارتباطات اجتماعی مناسبی با مردمان ساكن در این ناحیه داشته باشیم.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مهندس مجید دهبیدی پور امروز در سی و دومین نشست مدیران مراكز رشد واحدهای فناور با اشاره به اقدامات بیست ساله دانشگاه صنعتی شریف در حوزه توسعه نوآوری و فناوری، اضافه كرد: برای این منظور در سال ۷۹ مبادرت به راه اندازی مركز كارآفرینی شد و پس از آن در سال ۸۲ مركز رشد، در سال ۸۸ صندوق پژوهش و فناوری، در سال ۹۲ مجتمع خدمات فناوری، در سال ۹۳ شتابدهنده و در سال ۱۳۹۴ مدرسه اشتغال شریف تاسیس شد.
وی راه اندازی پارك فناوری دانشگاه صنعتی شریف را مربوط به سال ۹۵ و ناحیه نوآوری این دانشگاه را مربوط به سال ۹۷ دانست و افزود: بر مبنای تجربیات به دست آمده، اعتقاد ما بر این است كه توسعه فناوری و نوآوری باید مبتنی بر نهادها باشد و با توسعه این نهادها به توسعه پایدار دست می یابیم.
دهبیدی پور با اشاره به راه اندازی مركز كارآفرینی در این دانشگاه، تصریح كرد: آگاهی بخشی و آموزش همچون مأموریت های این مركز به حساب می آید، ضمن آن كه در هر هفته دو رویداد فناوری با موضوعات كارآفرینی برگزار می گردد. این رویدادها با هدف تغییر ذهنیت، ایجاد انگیزه و توانمندسازی برگزار می گردد.
وی خطاب به رؤسای مراكز رشد حاضر در این همایش، اظهار داشت: مدیر مركز رشد تنها یك مدیر نیست، بلكه باید به پیش از راه اندازی مركز رشد هم توجه شود؛ در غیر این صورت امكان دارد مشتریان خود كه افراد فناور هستند را از دست دهند.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، مأموریت مركز رشد را پشتیبانی از تیم های نوپا دانست و افزود: هم اكنون ۳۰۰ واحد فناور در مراكز رشد دانشگاه شریف مستقر شدند كه بر مبنای میانگین پنج ساله، ۱۶.۶ میلیارد تومان فروش در سال از جانب شركت های مستقر در پارك ثبت شده است.
دهبیدی پور، مأموریت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شریف را سرمایه گذاری خطرپذیر و عرضه خدمات مالی و اعتباری به شركت های فناور و نوپا ذكر كرد و اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری این دانشگاه یك شركت سهامی خاص است كه ۳۰ درصد از سهام آن به دانشگاه اختصاص دارد و این صندوق مبادرت به اعطای خدماتی چون سرمایه گذاری، تسهیلات مالی و ضمانت نامه كرده است.
به قول وی، تابحال از جانب این صندوق ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات، ۳۱۰ میلیارد تومان ضمانت نامه و ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خطرپذیر به شركت های دانش بنیان پرداخت شده است.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به راه اندازی مجتمع خدمات فناوری در ۶ سال گذشته، اظهار نمود: هم اكنون ۵۰ واحد خدمات فناوری در این مجتمع مستقر شده است.
وی در مورد عملكرد این مجتمع، توضیح داد: اعضای هیات علمی كه قرارداد ارتباط با صنعت را به امضا رسانده اند، در این مجتمع مستقر می شوند؛ استقرار این افراد در این مجتمع به معنای تشكیل شركت نیست؛ بلكه آنها افرادی هستند كه بدون ایجاد شركت مبادرت به اجرای پروژه های مشترك با بخش های صنعتی می كنند.
به قول رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، بر مبنای مقرر اعضای هیات علمی كه به صورت متوسط سالانه بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان قرارداد با بخش صنعت داشته باشند، می توانند در این مجتمع مستقر شوند.
دهبیدی پور همینطور با اشاره به عملكرد شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف، اظهار داشت: مأموریت این بخش پشتیبانی از تیم سازی و توسعه ایده ها است كه بر این اساس تابحال ۱۲۰ تیم در بخش شتابدهنده دانشگاه مستقر شده اند.
وی خاطرنشان كرد: بررسی عملكرد این بخش نشان داده است كه ارزش هر تیم در هنگام خروج ۱.۴ میلیارد تومان بوده است و مبلغ ۴۳ میلیون تومان میزان مبلغی است كه از جانب هر تیم جذب سرمایه شده است.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به توسعه ناحیه نوآوری در این دانشگاه، اظهار داشت: با عنایت به استقرار ۳۱ شركت در پسا رشد، استقرار ۳ هزار شركت در ناحیه نوآوری دانشگاه شریف، ۷ شتابدهنده و مركز رشد، ۵ مجتمع فناوری، یك هاب نوآوری و ۵ تأمین كننده خدمات در تلاش هستیم تا با ساكنان این ناحیه تعاملات مناسبی برقرار نماییم.1398/10/25
23:28:34
4254
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب