به همت محققان دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفت؛

بومی سازی فناوری موج میلی متری در صنعت كشور

بومی سازی فناوری موج میلی متری در صنعت كشور به گزارش سایت امن طرح پیاده سازی سیستم تصویربرداری سه بعدی موج میلیمتری توسط گروهی از اساتید دانشكده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف بومی سازی شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سیستم های تصویربرداری با امواج رادیویی دارای كاربردهای مختلف همچون تصویربرداری پزشكی و بازرسی امنیتی می باشد و از قابلیت های جالب این امواج در باند موج میلی متری امكان نفوذ در بعضی اجسام است كه برای كشف اشیای پنهان در زیر لباس، مثل سلاح و اشیای غیرفلزی، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
طرح طراحی و پیاده سازی سیستم تصویربرداری سه بعدی موج میلیمتری برای كاربرد حفاظتی بعنوان یكی از طرح های برگزیده فراخوان طرح های برتر دانشگاه ها و مراكز پژوهشی استان تهران در جهت رونق تولید انتخاب گردید.
هدف اصلی این پروژه، طراحی و ساخت یك سیستم تصویربرداری كامل در باند ۳۰ گیگا هرتز شامل گیرنده و فرستنده، آرایه آنتن، سیستم مكاترونیكی و سیستم پردازش تصویر است وبا توجه به عدم پیشینه مناسب در طراحی و پیاده سازی سیستم های مخابراتی در فركانس موج میلی متری، این پروژه، نقطه عطفی در بومی سازی فناوری موج میلی متری در صنعت كشور به حساب می آید.
با عنایت به روند مخابرات پهن باند همراه با حجم انتقال داده بالا، در آینده نزدیك دانش طراحی مدارات در باند یاد شده از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد، ازاین رو از مهم ترین دستاوردهای این طرح، تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه طراحی مدارات موج میلی متری و همینطور شناخت و مستندسازی چالش های فنی می باشد كه می تواند در سایر كاربردها مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، این پروژه در سال ۱۳۹۴ به سرپرستی؛ دكتر مهدی شعبانی و همكاری دكتر محمد فخارزاده، دكتر زهرا كاوه وش و دكتر امین خواصی و تعدادی از دانشجویان دانشكده مهندسی برق، در محل آزمایشگاه سیستم های رادیویی پیشرفته دانشكده مهندسی برق آغاز و در تیرماه ۱۳۹۸ فاز نمونه سازی آن به پایان رسید.1398/10/19
20:19:33
4205
5.0 / 5
تگهای خبر: امنیت , پژوهش , تخصص , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب