وزیر علوم در دیدار با سفیر یمن مطرح كرد

آمادگی ایران برای انتقال دانش و فناوری به دانشگاه های یمن

آمادگی ایران برای انتقال دانش و فناوری به دانشگاه های یمن به گزارش سایت امن وزیر علوم از آمادگی آموزش عالی كشور برای انتقال تجربیات خود به دانشگاه های یمن اطلاع داد و اظهار داشت: انتقال دانش و فناوری چاره و گزینه بهتری برای تعامل بین دو كشور می تواند باشد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر منصور غلامی در دیدار با ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در ایران با اشاره به اینكه سردار شهید سلیمانی متعلق به همه مسلمانان جهان است، اضافه كرد: شهادت سردار سلیمانی واقعه ای غیرمنتظره و سنگین برای ما بود و او نقش بسیار مهمی در كنترل هجمه داعشی ها در منطقه داشتند و خطر بزرگی را از سر مردم منطقه دور كردند. ازاین رو شهید سردار سلیمانی قبل از یك چهره نظامی، انسانی نوع دوست و مسلمانی بزرگ بود. انشاالله روح بزرگشان در جوار حق آرام بگیرد.
دكتر غلامی با بیان اینكه، جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد كه مردم یمن بایستی خود برای آینده كشورشان تصمیم بگیرند، اضافه كرد: تاریخ معاصر نشان داده كه ناآرامی های بسیار در كشورهای مختلف، حاصل دخالت بیگانگان بوده است. تلاش جمهوری اسلامی برقراری صلح پایدار در منطقه است.
به قول وزیر علوم، انتقال دانش و فناوری بین دانشگاه های ایران و یمن چاره و گزینه بهتری برای تعامل بین دو كشور می تواند باشد.
دكتر غلامی تصریح كرد: ایران الان درحال توسعه پارك های علم و فناوری و مراكز رشد در كشور خود است، امیدواریم بتوانیم در این حوزه هم همكاریهای خوبی داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم كمك قابل توجهی به استقلال یمن و جوانان یمنی انجام دهیم.
در ادامه این دیدار، ابراهیم الدیلمی، سفیر جدید یمن در ایران هم در ابتدای سخنان خود با تسلیت شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: این اتفاق، مصیبتی برای جهان اسلام است. متأسفم كه این دیدار در چنین روزی اتفاق می افتد. همان گونه كه در جریان هستید جنگ یمن باعث از بین رفتن برخی زیرساخت های آموزشی در این كشور شده است. در سال ۲۰۰۳ توافقی میان ایران و یمن درزمینهٔ آموزش انجام شده است و امیدواریم مجدداً بتوانیم به این توافق برگردیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه نشست دكتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مركز همكاریهای علمی و بین المللی هم با اشاره به چهار محور سخنان وزیر علوم در همكاری با یمن اظهار داشت: بورسیه، همكاریهای دانشگاه با دانشگاه، اشتغال زایی از راه دانشگاه های فنی و حرفه ای و انتقال دانش و فناوری چهار محور سخنان وزیر بود. همینطور ما حاضر هستیم برای برگزاری دوره های تعلیم زبان و ادب فارسی به صورت حضوری و مجازی هم اعلام آمادگی نماییم.
1398/10/17
16:45:24
4115
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , توسعه , دانشگاه , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب