با انعقاد تفاهم نامه ای؛

تولید غذاهای دریایی شتاب گرفت

تولید غذاهای دریایی شتاب گرفت به گزارش سایت امن با انعقاد یك تفاهم نام همكاری میان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یكی از گروه های صنایع غذایی، یك شتاب دهنده در حوزه فرآوری های زیستی دریایی در كشور راه اندازی می شود.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، با توجه به اینكه شتاب دهنده ها، مسیر تحقق زیست بوم كارآفرینی در كشور را كوتاه می كنند و در این حوزه یك راه میانبر محسوب می شوند، راه اندازی این مراكز به اولویت همه ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بدل شده است. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین راستا تفاهم نامه ای با هدف توسعه فرآوری ها و محصولات زیستی دریایی امضا كرد.
به استناد این تفاهم نامه مقرر شده است كه این گروه صنایع غذایی به ازای دریافت حمایت ۱۰ میلیارد ریالی تسهیلات از ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چابهار در فضایی به مساحت ۸۰ متر مربع، ینج شركت در این عرصه راه اندازی كند. همینطور پنج شركت هم در تهران به توسعه این حوزه زیستی اختصاص دهد.
همینطور در این تفاهم نامه آمده است كه تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز این محصولات در چابهار استقرار یابد و از ظرفیت شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش های دولتی و خصوصی برای آنالیز نمونه ها و تولید محصولات دانش بنیان استفاده گردد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، با عنایت به اینكه سرانه مصرف غذاهای دریایی در كشور ما بسیار پایین است و با استانداردهای جهانی فاصله بسیاری دارد، اقدامات فناورانه و نو می تواند بهترین راهكار برای ترغیب مردم به استفاده از غذاهای دریایی باشد. غذاهایی كه در سفره و سبد كالای خانوار ایرانی جای خویش را به خوبی باز نكرده است.1398/10/12
12:37:11
4236
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانش بنیان , شركت , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب