یك مقام مسئول به مهر خبر داد

ورود ۳۳ داروی زیستی به بازار توسط شركتهای دانش بنیان

ورود ۳۳ داروی زیستی به بازار توسط شركتهای دانش بنیان به گزارش سایت امن دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید 33 داروی زیستی آگاهی داد و اظهار داشت: این داروهای زیستی توسط شركتهای دانش بنیان تا 18 ماه آینده وارد بازار می شوند.دكتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه تولید داروهای زیستی همچون برنامه های ستاد توسعه فناوری به واسطه شركتهای دانش بنیان بوده است، اظهار نمود: ما در صددیم تا به تدریج داروهای وارداتی را خودمان تولید نماییم. از دو سال قبل كه تحریم ها به وجود آمد علاوه بر شتاب در تولید داروهای زیستی، سایر داروها را هم مدنظر قرار دادیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاكید بر اینكه تولید این داروها كشور را بی نیاز از واردات می كند، بیان كرد: به صورت كلی می توان اظهار داشت كه ۱۴۰ داروی زیستی وجود دارد كه ما موفق شدیم از دوسال گذشته ۲۲ دارو را به تولید برسانیم.
وی افزود: همه دارو های زیستی برای تولید به صرفه نیستند بدین سبب از این تعداد ۳۳ داروی دیگر مهم به شمار می روند كه برای تولید آنها برنامه داریم.
قانعی اضافه كرد: مقرر است ۳۰ داروی دیگر تا ۱۸ ماه آینده توسط شركت های دانش بنیان به تولید برسد و ما شاهد این داروها در بازار باشیم.
وی اشاره كرد: به هر حال تا ۱۸ ماه آینده تولید دارو از ۹۷ كنونی به ۹۹درصد می رسد.


منبع:

1398/09/16
23:55:36
4117
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب