در هفتمین كنفرانس ملی ماهی شناسی اعلام شد

وجود ۱۲ درصد منابع آبی كشور در لرستان

وجود ۱۲ درصد منابع آبی كشور در لرستان به گزارش سایت امن هفتمین كنفرانس ملی ماهی شناسی ایران با حضور محققان و پژوهشگران دانشگاهی كشور، در دانشكده علوم پایه دانشگاه لرستان برگزار گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان امروز در آیین افتتاحیه این كنفرانس اظهار نمود: برگزاری این گونه كنفرانس های علمی در تناسب با ظرفیت ها و پتانسیل های استان لرستان است.
وی خاطرنشان كرد: هر ساله در استان لرستان نزدیك به ۲۸ هزار تن ماهی تولید می شود كه نشان داده است لرستان همچون قطب های مهم پرورش ماهیان در كشور است.
دكتر عزیزی اضافه كرد: ۱۲ درصد از منابع آبی كشور در استان لرستان وجود دارد و همین مبحث سبب رشد بخش شیلات در استان لرستان شده است و در دانشگاه لرستان هم در تناسب با ظرفیت های درون استان، رشته تحصیلی شیلات بوجود آمده است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی وزارت علوم، تعداد ۲۵۰ مقاله علمی از سراسر كشور برای دبیرخانه این كنفرانس ارسال شده است و نشست ها و پنل های تخصصی گوناگونی در حوزه ماهی شناسی كاربردی هم در این كنفرانس برگزار می شود.
همینطور تفاهم نامه مشترك همكاری توسط دكتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان و پروفسور اردوغان چیچك از دانشگاه حاجی بكتاش ولی كشور تركیه، در جهت بسط همكاریهای مشترك در زمینه های ماهیان و آبزیان، در حاشیه این كنفرانس به امضای طرفین رسید.
تنوع زیستی و حفاظت از ماهیان، بیوسیستماتیك و رده بندی ماهیان، زیست شناسی، بوم شناسی و جغرافیای زیستی ماهیان، ژنتیك، فیزیولوژی و تكوین ماهیان، تكثیر، پرورش و تغذیه ماهیان، بهداشت، بیماری و انگل های ماهیان، ماهی شناسی كاربردی، ماهی و ماهی شناسی در علوم دیگر محورهای هفتمین كنفرانس ملی ماهی شناسی ایران را می سازند.1398/08/09
19:18:08
4357
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , دانشگاه , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب