دبیر ستاد نانو اعلام كرد

فروش ۲۶۰۰ میلیاردی شركت های نانویی در سال گذشته، رشد ۸۰ درصدی بازار نانویی

فروش ۲۶۰۰ میلیاردی شركت های نانویی در سال گذشته، رشد ۸۰ درصدی بازار نانویی به گزارش سایت امن دبیر ستاد توسعه فناوری نانو میزان فروش محصولات نانویی ایران پارسال را ۲۶۰۰ میلیارد تومان ذكر كرد كه بخشی از آن مربوط به صادرات بوده است و اظهار داشت: هدف گذاری ما بر صنعتی سازی و توسعه بازار در محصولات نانویی است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر سعید سركار امروز در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو با اشاره به توانمندی های بوجود آمده در كشور در زمینه توسعه نانو اظهار نمود: ایران هم اكنون دارای ۳۰ هزار متخصص در حوزه نانو فناوری در مقاطع كارشناسی ارشد و بالاتر است.
وی با بیان این كه آنچه كه سبب توسعه این حوزه شده، حاصل تلاش ها و بنیه علمی متخصصان كشور بوده است، افزود: ما از نظر تولید علم نانو در سال ۲۰۰۱ میلادی كه در این عرصه فعال شدیم، با انتشار ۱۰ مقاله رتبه ۵۷ دنیا را داشتیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تصریح كرد: پارسال پژوهشگران ایرانی تولید مقالات خویش را از مرز ۱۰ هزار مقاله گذراندند و حدود ۲۵ درصد از تولیدات علمی مربوط به حوزه نانو بوده است.
سركار تصریح كرد: این عدد نشان داده است كه ایران از بنیه علمی قوی برخوردار می باشد و بدون این بنیه علمی حركت در مرزهای دانش و توسعه علمی و موفقیت حاصل نمی گردد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاكید بر این كه ایران از نظر تولید علم برای سومین سال متوالی رتبه چهار خویش را حفظ نموده است، افزود: علاوه بر آن ما به صاحبان صنعت این پیام را ارسال كردیم كه اگر امروز از این تكنولوژی نوظهور غافل شوند، در آینده رقابت پذیری خویش را از دست خواهند داد.
وی خاطرنشان كرد: این پیام به خوبی و درستی از جانب صنایع دریافت شد، بگونه ای كه ما امروز شاهد می باشیم كه بیشتر از ۲۲۰ شركت تولیدی در حوزه نانو فناوری بوجود آمده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، تعداد محصول نانوفناوری مورد تایید در بازار را ۶۱۰ محصول ذكر كرد و اظهار داشت: علاوه بر آن نانو فناوری در بیشتر از ۱۵ حوزه صنعتی كاربردی شده است.
وی افزود: هم اكنون تمركز ما بر صنعتی سازی و توسعه بازار بخصوص توسعه صادرات محصولات نانویی است.
سركار با بیان این كه امروزه شاهد رشد ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی از بازار نانو هستیم، اظهار نمود: در سال ۱۳۹۶ بازار محصولات نانویی در ایران ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده و این میزان در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۲۶۰۰ میلیارد تومان شده است كه بخشی از این بازار مربوط به كشورهای خارجی است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان این كه محصولات نانویی ایران به ۴۵ كشور صادر می شود، افزود: در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در كنار سالن خلیج فارس، سالن دیگری هم به این شركت ها اختصاص داده شده است.
وی با ابراز امیدواری از این كه این رشد و توسعه نانو به صورت فزاینده ای ادامه یابد، تصریح كرد: بطور قطع به چنین جایگاهی قانع نیستیم، چون توان و لیاقت كشور را فراتر از آن چیزی می بینیم كه شاهد می باشیم.
سركار افزود: هدف گذاری ما این است كه در سال ۱۴۰۴ شاهد صادرات یك میلیارد دلاری باشیم كه در این راستا هم برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.1398/07/19
19:16:40
4236
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , تكنولوژی , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب