رهبر انقلاب در دیدار نخبگان علمی:

حركت بدخواهانه ضد جنبش علمی از داخل دانشگاه انجام می شود

حركت بدخواهانه ضد جنبش علمی از داخل دانشگاه انجام می شود به گزارش سایت امن مقام معظم رهبری فرمودند: یك جریانی در كشور وجود دارد كه با پدیده جنبش علمی با بددلی برخورد می كند و متأسفانه این حركت بدخواهانه از داخل دانشگاه انجام می شود.


به گزارش سایت امن به نقل از مهر، تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی با حضور در حسینه امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار كردند. بعضی از محورهای فرمایشات مقام معظم رهبری به شرح زیر است: - حركت علمی كشور كه از دو دهه قبل شروع شده باید ادامه پیدا كند.

- ما در بعضی رشته های علمی نوپا، در رتبه های بالای جهانی هستیم اما این ما را قانع نمیكند و كافی نیست. حركت علمی در دنیا پُرشتاب است و ما هم از سابق عقب ماندگی متراكمی داریم. حالا البته [در ایران] هم علم پیشرفت كرده، هم چرخه ی تجاری سازی و صنعتی شدن علم.

- روز گذشته در نمایشگاهی كه اینجا بود، شوق و اعتمادبه نفس و خودباوری را مشاهده كردم. البته از بین چند هزار شركت دانش بنیان ۳۰ شركت [آمده] بودند. الان میگویند ۴۰۰۰ شركت دانش بنیان داریم؛ این باید برسد به ۴۰۰ هزار.

- البته باید اول زیرساخت قانونی این شركتها فراهم گردد و موانع برطرف شود. - یك جریانی در كشور وجود دارد كه با پدیده ی «جنبش علمی» با بددلی برخورد میكند. این جریان، اصل جنبش علمی را انكار می كند. متأسفانه این حركت بدخواهانه از داخل دانشگاه انجام می شود.

- كار دیگر این جریان، دلالی نخبگان علمی كشور است. نخبه را از ماندن داخل كشور دلسرد میكنند.

- شما در مقابل این جریان ناامید نشوید. وظیفه وزارت علوم و وزارت بهداشت در مقابل این جریان، مراقبت و پاك سازی است. ادامه دارد...

1398/07/17
14:25:59
4355
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب