راه میانبر تولید اشتغال و توسعه اقتصادی

راه میانبر تولید اشتغال و توسعه اقتصادی به گزارش سایت امن رییس مركز رشد واحدهای فناور شرق گلستان گفت كه شركت های دانش بنیان، راه میانبر در تولید ثروت، تولید اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی كشور و استان هستند و باید به سمت آن گام برداشت.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، مهدی عمرانی روز یكشنبه درنشست خبری به مناسبت هفته پژوهش و فناوری (4 تا 10 آذر)، اظهار نمود: امروز خیلی از كشورهای پیشرفته و در حال توسعه جهان با استفاده از دانش و فناوری های نوین وكسب و كارهای مبتنی بر دانش درحال دریافت درآمدهای كلان هستند.
وی بااشاره به سابقه تشكیل پارك های علم و فناوری دركشور كه از حدود 17 سال قبل در اصفهان آغاز شد، اضافه كرد: دراستان گلستان فعالیت پارك علم و فناوری درسال 92 شروع شد و مركز رشد واحدهای فناور شرق استان در گنبدكاووس هم از آبان سال قبل فعالیت خویش را آغاز كرده است.
عمرانی، تولید ارتباط بین دولت، صنعت و دانشگاه ها را از مهمترین اهداف راه اندازی پارك های علم و فناوری در كشور به منظور تحقق اقتصاد مبتنی بر دانایی دانست و افزود: در همین راستا حمایت از نخبگان، كارآفرینان و تولیدكنندگان در جهت تجاری سازی ایده ها و طرح ها و تولید محصولات متنوع و بازار پسند با راه اندازی شركت های دانش بنیان در دستور كار قرار دارد.
وی خاطرنشان كرد: مركز رشد واحدهای فناورانه شرق گلستان هم باتوجه به ظرفیت های موجود دراین منطقه 80 درصد محور فعالیت خویش را در حوزه 'بیوتكنولوژی، كشاورزی، گیاهان داوریی و صنایع دستی' قرار داده و از نخبگان، محققان و كارآفرینان دراین حوزه حمایت می كند.
رییس مركز رشد واحدهای فناور شرق گلستان، عرضه خدمات مشاوره ای، حمایت های مادی و معنوی از هسته ها و واحدهای فناور، حمایت از تولید شركت های دانش بنیان، حمایت از تولید و توسعه شركت های كوچك و متوسط، كمك به تحقیق و توسعه، كمك به ثبت اختراع و تجاری سازی محصول، فراهم كردن زمینه حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و بازاریابی را از دیگر اهداف و برنامه های پارك های علم و فناوری و این مركز برشمرد.
عمرانی با تاكید برضرورت ارتباط بیشتر استادان، دانشجویان و دانش آموختگان مراكز آموزش عالی، نخبگان و محققان شرق گلستان با این مركز، اظهار داشت: مركز رشد واحدهای فناورانه شرق گلستان كه زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات است حدود 50 خدمت به واجدین شرایط و گروه های هدف عرضه می دهد.
وی اضافه كرد: در صورت توجه به كسب و كارهای مبتنی بر دانش و راه اندازی شركت های دانش بنیان علاوه بر تحقق شعار امسال رهبری انقلاب و سیاست های تدوین شده از جانب دولت درحوزه اقتصاد مقاومتی، ارزش افزوده بالا و اشتغال پایدار برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تولید می گردد.
عمرانی بااشاره به فعال بودن 48 شركت دانش بنیان در گلستان كه پنج مورد آن در شرق این استان است، افزود: حمایت های مالی از طرح ها و ایده ها از مبلغ 60 میلیون ریال در دوره مقدماتی تا 300 میلیون ریال در مرحله رشد آغاز و تا سقف سه میلیارد ریال در مرحله راه اندازی شركت دانش بنیان و تولید محصول انجام می گردد.
وی خاطرنشان كرد: درمدت فعالیت مركز رشد واحدهای فناور شرق گلستان كه مكان آن توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر گنبد بمدت سه سال مجانی در اختیار این مركز قرار گرفته، هشت هسته فناور جذب و به 30 طرح خلاقانه خدمات مشاوره ای داده شد.
رییس مركز رشد واحدهای فناور شرق گلستان ادامه داد: از طرح هایی كه به آنان خدمات مشاوره داده شد، 10 طرح به این مركز عرضه شده كه هشت مورد موفق به كسب قبولی در كمیته داوری اولیه و تخصصی شدند.
وی اظهار داشت: تفاهم نامه ای هم با دانشگاه گنبدكاووس منعقد و قرار است پنج هكتار از اراضی دانشگاه به این مركز داده شود تا ساختمان های مورد نیاز احداث گردد.
هفت شهرستان گنبدكاووس، آزادشهر، رامیان، مینودشت، گالیكش، كلاله و مراوه تپه در شرق گلستان واقع هستند و در مجموع نیمی از جمعیت یك میلیون و869 هزار نفری این استان را دارند.


 

1396/09/05
01:39:51
5287
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب