معاون علمی رییس جمهور در مجتمع آموزشی كمال :

آینده، كنكور و دانشگاه نیست، مدارس مهارت چگونه زندگی كردن را هم آموزش دهند

آینده، كنكور و دانشگاه نیست، مدارس مهارت چگونه زندگی كردن را هم آموزش دهند به گزارش سایت امن معاون علمی وفناوری رئیس جمهور با اشاره به نقش مدارس درباره چگونه زیستن، اظهار داشت: آینده، كنكور و دانشگاه نیست و این ضعف سیستم آموزشی كشور است. مدارس باید مهارت چگونه زندگی كردن و موفقیت را هم آموزش دهند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در اولین روز از مهر ماه با حضور در مجتمع آموزشی "كمال" و در بین دانش آموزان این مدرسه زنگ شروع سال تحصیلی جدید را به صدا درآورد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جمع دانش آموزان این مجتمع آموزشی اظهار نمود: چهار سال از بهترین و شیرین ترین روزهای زندگی من در این مجتمع آموزشی گذشت. البته آن زمان امكانات مدرسه همچون این روزها نبود.

وی در ادامه با اشاره به بنیانگذاران این مجتمع آموزشی اظهار داشت: "كمال" نتیجه نیات انسان های پاك است؛ نیت پاك افرادی همچون آیت الله طالقانی، مهندس تاجر و دكتر سحابی كه این مركز را تاسیس كردند.
معاون علمی وفناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه مجتمع آموزشی "كمال" مظهر نیت های پاك است، اظهار داشت: كمتر مدرسه ای در این شهر از وجود معلمانی همچون شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی بهره برده است. این شهیدان با حضور خود در "كمال"، روح پاكی و معنویت به آن هدیه دادند.

دانش آموزان این مدرسه می آموزند چطور پاك دست باشند

ستاری، ظرفیت های این مجتمع آموزشی را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: كسب رتبه برتر كنكور چیزی نیست كه این مركز آموزشی به دانش آموزان یاد می دهد. گر چه همواره رتبه های برتر كنكور از این مركز بوده اند. همانطور كه وقتی از "كمال" به دانشگاه صنعتی شریف رفتم، خیلی از هم كلاسی های من هم در آنجا همراهم بودند.

رییس بنیاد ملی نخبگان با تاكید بر اینكه كیفیت آموزش در "كمال" آن چیزی است كه آنرا برجسته می كند، اظهار نمود: دانش آموزان این مدرسه مرد بودن را می آموزند و اینكه چطور در آینده درست زندگی كنند و به معنای بهتر، پاك دست باشند. هر یك از شما در آینده در بخشی مختلف همچون خصوصی و دولتی مشغول خدمت رسانی می شوید. در این مدرسه پایه های آزادگی و استقلال در شما ایجاد می شود تا گام های موثری برای این سرزمین بردارید و باید حافظ جان، مال و ناموس افراد جامعه باشید.

ستاری با اشاره به اینكه زمان تحصیل در این مدرسه یك جمله بین همه ما وجود داشت كه "كمال، نا موفق ندارد" اظهار داشت: هدف اصلی این مدرسه این است كه یاد دهد چطور زندگی نماییم و آینده را در كنار هم بسازیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همینطور بیان كرد: این روزها شیرین ترین روزهای زندگی شما است، پس آنرا از دست ندهید. با اینكه ۲۹ سال از زمان تحصیل من در این مدرسه می گذرد، اما هنوز خاطرات آن روزها را در ذهن دارم. امیدوارم شما هم با تلاش خود نمایانگر جریان فكری "كمال" باشید.

ستاری در انتها نقش مدارس درباره چگونه زیستن را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: آینده، كنكور و دانشگاه نیست و این ضعف سیستم آموزشی كشور است. مدارس باید مهارت چگونه زندگی كردن و موفقیت را هم آموزش دهند.

بر اساس اعلام معاونت علمی، مجتمع آموزشی "كمال" در سال ۱۳۳۷ توسط آیت الله طالقانی، مهندس تاجر و دكتر سحابی به بهره برداری اولیه رسید. شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، مطهری و طالقانی همگی در این مدرسه به آموزش پرداختند یا در جلسات سیاسی آن در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شركت كردند. در این مجتمع آموزشی نخبگان بسیاری به تحصیل پرداختند.
1398/07/01
13:29:12
4377
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب