مراسم بزرگداشت پدر جذامیان ایران برگزار می گردد

مراسم بزرگداشت پدر جذامیان ایران برگزار می گردد به گزارش سایت امن مراسم بزرگداشت دكتر سید محمدحسین مبین، پزشك و پدر جذامیان ایران برگزار می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در راستای پاسداشت خدمات نخبگی و لزوم الگوسازی از مفاخر بومی برای جامعه دانشگاهی و مستعدان برتر، مراسم بزرگداشت دكتر سید محمدحسین مبیّن، پزشك برجسته و پدر جذامیان ایران با هدف هدایت توان نخبگانی به بخش های مورد نیاز كشور و ایجاد و افزایش حس مسئولیت پذیری اجتماعی در میان مستعدان برتر برگزار می گردد.
این مراسم به همت بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی و با همكاری بنیاد پژوهشی شهریار، روز نجشنبه، ۲۸ شهریورماه جاری برگزار می گردد.

متقاضیان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر و یا حضور در این همایش به سامانه https: //e-azarbaijan.bmn.ir/ رجوع كنند.
بر مبنای اعلام پایگاه بنیاد ملی نخبگان، سید محمدحسین مبیّن سیزده آذر ۱۳۰۶ در تبریز متولد شد و به جهت فعالیت های گسترده در حوزه بیماری جذام و در ریشه كنی این بیماری كه در ایران داشت، از وی بعنوان «پدر جذامیان ایران» یاد می شود.
محمدحسین مبین، علاوه بر پزشكی، در حوزه ادبیات و شعر هم فعالیت داشت. وی در شعر «شمشك» تخلص كرده و آثار بسیاری در زمینه های مختلف ادبی خصوصاً ادبیات آذربایجان و كودكان دارد كه بعضی از این آثار چاپ و برخی دیگر هم در نشریات مختلف كشور انتشار یافته است. این استاد برجسته در ۶ مهر ۱۳۹۴ در تبریز درگذشت.
1398/06/28
12:35:05
4621
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب