محققان به نتیجه رسیدند؛

استفاده از ایمنی درمانی و سلول بنیادی برای لنفومای مقاوم به درمان

استفاده از ایمنی درمانی و سلول بنیادی برای لنفومای مقاوم به درمان سایت امن: پژوهشگران برای نخستین بار راهی جهت استفاده از داروهای ایمنی درمانی مقابل لنفومای غیر هوچكین مقاوم به درمان عرضه كرده اند كه شامل تركیب این داروها با پیوند سلولی است.به گزارش سایت امن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی، این نوع ایمنی درمانی كه آنرا بلوك كردن چك پوینت ها (checkpoint blockage) می نامند توانایی سلول های ایمنی موسوم به سلول های T را برای مقابله با سرطان بالا می برد و این امر را بوسیله برداشتن نوعی اثر پوششی (Cloaking effect) كه تومورها از آن برای مخفی شدن در مقابل سلول های T استفاده می نمایند، انجام می دهد.
متاسفانه این رویكرد در مورد لنفوماهای غیر هوچكین موثر نیست. با این وجود در مطالعه صورت گرفته بوسیله پژوهشگران مونت سینای، آنها نشان داده اند كه تركیب این ایمنی درمانی با پیوند سلول های بنیادی طی فرایندی كه پژوهشگران آنرا immunotransplant نامیده اند سبب می شود كه توانایی سلول های T برای كشتن سلول های سرطانی تا ۱۰ برابر افزایش یابد و این امر می تواند در مورد لنفومای غیر هوچكین و بطور ویژه برای ملانوما و سرطان ریه بسیار موثر باشد.
سلول های بنیادی پیوندی فضای مناسبی را برای سلول های ایمنی تزریق شده فراهم می آورند تا تكثیر شده و سیستم ایمنی اصلی بیمار را جایگزین كنند. این سلول های T تكثیر شده و یك سیستم ایمنی را می سازند كه فعال شده و اثرات ضد سرطانی قوی تری را بوجود می آورند.
محققان مونت سینای برای نخستین بار راهی جهت استفاده از داروهای ایمنی درمانی مقابل لنفومای غیر هوچكین مقاوم به درمان عرضه كرده اند كه شامل تركیب این داروها با پیوند سلولی است و به عقیده پژوهشگران می تواند موفقیت این داروها را در مورد سرطان هایی مانند ملانوما و ریه بطور قابل توجهی افزایش دهد.


منبع:

1398/06/15
23:27:30
4189
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , فضا , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب