بزودی صورت می گیرد

افتتاح رسمی مركز نوآوری بازی های كامپیوتری در دانشگاه اصفهان

افتتاح رسمی مركز نوآوری بازی های كامپیوتری در دانشگاه اصفهان به گزارش سایت امن مدیر مركز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: این مركز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه اصفهان تاسیس شده و بزودی به صورت رسمی افتتاح می شود.


جواد راستی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر، اظهار نمود: دانشگاه اصفهان از سال ۹۲ دارای یك مركز تخصصی بازی های كامپیوتری است كه درحال حاضر این مجموعه با حمایت یك میلیارد تومانی از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مركز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان گسترش یافته است.
وی با تاكید بر اینكه هم اكنون این مركز به صورت كامل به راه افتاده است، اشاره كرد: این مركز پا را فراتر از بازی های كامپیوتری گذاشته و مواردی همچون واقعیت مجازی و یا واقعیت تركیبی در چارچوب بازی جدی برای درمان را كه بتوان با آن به خلق ثروت رسید، تحت پوشش قرار می دهد.
مدیر مركز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: با عنایت به گسترده بودن بخش صنایع سرگرمی و ظرفیت های فراوان آن در جهت جذب مخاطب و ثروت آفرینی، این مجموعه به مركز نوآوری تبدیل گشته است.
راستی اضافه كرد: در این مركز در زمینه های بازی های كامپیوتری، پویانمایی (انیمیشن)، واقعیت مجازی، واقعیت تركیبی، شبیه سازی و بازی های درمانی كارهای آموزشی، پژوهشی، كارآفرینی و نوآوری انجام می شود، همین طور این مركز مجهز به آزمایشگاه تخصصی و كلینیك بازی درمانی نیز است.
وی تصریح كرد: این مركز به تمام امكاناتی كه برای تیم های بازی ساز نیاز است، تجهیز شده است كه شامل "كلاس های آموزشی"، "استودیو ضبط صدای مجهز به ابزارهای پیشرفته"، "سایت كامپیوتری"، "آزمایشگاه اختصاصی واقعیت مجازی"، "آزمایشگاه موشن كپچر برای ضبط انیمیشن"، "آزمایشگاه برد گیم" و "فضایی برای استقرار و كار تیم ها" و "آزمایشگاه تست بازی" است.
راستی توضیح داد: سایت كامپیوتر این مركز مجهز به ۲۰ دستگاه كامپیوتر پرقدرت مناسب برای رندرسازی بازی ها است. اتاق تست این مركز نیز مجهز به گوشیهای موبایل و تبلت با آخرین فناوری روز دنیا برای آزمایش اپلیكیشن های تولید شده است.
مدیر مركز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان افزود: اتاق صدای این مركز قابلیت ضبط صدای فیلم ها و انیمیشن ها با كیفیت بالا را دارد و یكی از مجهزترین استودیوهای ضبط صدای انیمیشن در ایران است.
علاقه مندان به بازی سازی، حمایت علمی می‎‎شوند
وی درباب دیگر بخش های این مركز اظهار داشت: اتاق "موشن كپچر" مجهز به حسگری است كه روی بدن انسان نصب می شود و حركت بدن را به صورت سه بعدی به كامپیوتر منتقل می كند و در زمان ساخت انیمیشن می توان بجای مدل سازی سه بعدی در كامپیوتر، از این لباس بهره برد.
راستی با اشاره به اینكه این مركز مجهز به دو آزمایشگاه است، اشاره كرد: این مركز علاوه بر آزمایشگاه تست بازی، مجهز به آزمایشگاه واقعیت مجازی است كه شامل دو ست واقعیت مجازی و یك ست واقعیت تركیبی با هدست و دسته است كه علاوه بر ساخت بازی سرگرم كننده، در ساخت بازی آموزشی نیز فعال است. هم اكنون یك نمونه بازی برای درمان نارساخوانی كودكان در این بخش به راه افتاده است.
مدیر مركز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: در این مركز ایده های جدید، خلاقانه و نوآورانه در زمینه صنایع سرگرمی همچون بازی های كامپیوتری، شبیه سازی، پویانمایی (انیمیشن) و واقعیت مجازی عرضه می شود كه مبتنی بر دانش و پژوهش مورد حمایت قرار گرفته و به محصول برای عرضه به بازار تبدیل می شود.
وی با تاكید بر اینكه جامعه هدف این مركز، بازی سازان و علاقه مندان به صنعت سرگرمی است، اشاره كرد: تمام علاقه مندان به حوزه سرگرمی و بازی سازی از سنین مختلف می توانند به این مركز بازگشت و از امكانات آن استفاده كنند. افرادی كه بدنبال كار در این عرصه هستند، حمایت علمی می شوند.
راستی، آینده این مركز را بسیار روشن پیش بینی نمود و اضافه كرد: این مجموعه در بخش های آموزش، پژوهش و كارآفرینی برای خلق ثرت از حوزه سرگرمی فعال است و با عنایت به اینكه تنها مركز مجهز در تمام كشور است، می تواند به قطب منحصر به فردی در حوزه سرگرمی تبدیل گردد.
امضای پلت فرم مشترك در عرصه تولید محتوا
مدیر مركز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان از تفاهم نامه همكاری با یك فروشگاه نرم افزار اندروید و تنها شتاب دهنده حوزه گیم در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: مدیران این دو مجموعه به منظور بازدید و مذاكره برای ایجاد پلت فرم مشترك در عرصه تولید محتوا به اصفهان سفر كرده و از نزدیك از این مجموعه بازدید كردند.1398/06/13
15:04:01
4369
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , اپل , اپلیكیشن , پژوهش
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب