رئیس انجمن شیمی ایران:

جوانان نیاز كشور در زمینه های علمی را تأمین می كنند

جوانان نیاز كشور در زمینه های علمی را تأمین می كنند به گزارش سایت امن رئیس انجمن شیمی ایران بابیان اینكه اگر صنعتگران و مسؤلان از جوانان نخبه كشور استفاده كنند از دنیا بی نیاز می شویم، اظهار داشت: جوانان نیاز كشور در حوزه علم را تأمین می كنند.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، مجتبی شمسی پور ظهر دوشنبه در مراسم گشایش بیست و ششمین همایش ملی شیمی تجزیه در دانشگاه سمنان، ضمن بیان اینكه اگر صنعتگران و مسؤلان از جوانان نخبه ایرانی استفاده كنند از دنیا بی نیاز می شویم، تاكید كرد: ظرفیت جوانان ایرانی می تواند تمام نیاز كشور را در زمینهٔ علم شیمی برطرف كند.
وی اضافه كرد: با عنایت به ذخایر عظیم معادن در ایران و وجود فارغ التحصیلان شیمی به واقع آینده ای روشن در نزد ایران اسلامی است اما تحقق این امر منوط به بهره گیری صنعتگران و مسؤلان از جوانان نخبه ایرانی است كه اولین مرحله آن حفظ نیروهای جوان و نخبه علمی در كشور خواهد بود.
ارزآوری از راه درج مقالات علمی
رئیس انجمن شیمی كشور اظهار داشت: نباید نیروهای نخبه و تربیت شده را به راحتی از دست داد چونكه این جوانان منبع عظیم و ثروت برای كشور محسوب می شوند و می بایست به خوبی از قابلیت های علمی آنان برای شكوفایی بخش های مختلف كشور ازجمله فرآوری ذخایر عظیم نفت، معادن و... بهره برد.
شمسی پور در بیان یك مورد از توانمندی جوانان ایرانی، اظهار داشت: امروز جوانان نخبه كشورمان نشریات مختلف علمی از جانب انجمن شیمی ایران را منتشر می كنند كه در پایگاه های معتبر علمی دنیا هم بازتاب می یابند برای مثال «جی آی سی اس» اولین مجله شیمی است كه با فروش مقالات جوانان ایرانی در آن طی سال قبل شاهد ارز آوری ۱۵ هزار یورویی بودیم.
وی بابیان اینكه از آغاز سال تابحال بیشتر از ۱۰ سمینار در حوزه شیمی در دانشگاه های مختلف كشور برگزارشده است، تاكید كرد: این امر نشان داده است كه ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی درزمینهٔ علم شیمی وجود دارد.

1398/06/04
14:27:16
4499
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب