چاپ بیشتر از ۱۵۰ مقاله با استفاده از دستگاه های ساخت یك شركت دانش بنیان

چاپ بیشتر از ۱۵۰ مقاله با استفاده از دستگاه های ساخت یك شركت دانش بنیان به گزارش سایت امن مدیرعامل یك شركت دانش بنیان با اشاره به نصب و راه اندازی دو دستگاه از میكروسكوپ های رامان ساخت این شركت در دانشگاه یزد و مركز تحقیقات حلال طی یك سال گذشته، اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از 150 مقاله با استفاده از تجهیزات این شركت در نشریات معتبر به چاپ رسیده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سید حسن توسلی با بیان این خبر اظهار نمود: میكروسكوپ رامان همچون تجهیزات پیچیده و گران قیمتی است كه خوشبختانه فناوری ساخت آن هم اكنون در داخل كشور وجود دارد و شركت ما این محصول را به بازار عرضه نموده است.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان ضمن تاكید بر كارنامه قابل قبول این میكروسكوپ اظهار داشت: تحقیقات زیادی با استفاده از این فنآوری در حال جریان است. هم اكنون بیشتر از ۱۵۰ مقاله ISI چاپ شده است كه در آنها از تجهیزات شركت ما استفاده شده است. این تعداد مقاله و روند رو به افزایش استفاده از این دستگاه ها نشان داده است كه كارایی این تجهیزات از طرف جامعه علمی داخل كشور مورد تایید قرار گرفته است.
دكترتوسلی درباره مزیت های این دستگاه اظهار داشت: این میكروسكوپ عملكرد بالایی داشته و مشابه میكروسكوپ های خارجی است، در صورتیكه قیمت آن تنها یك چهارم آنها است؛ از این نظر می توان اظهار داشت كه این محصول می تواند نیاز پژوهشگران را در بخش تصویربرداری رامان برآورده كند و تهیه آن توسط مراكز تحقیقاتی و دانشگاهی مقرون به صرفه است.
وی با اشاره به پتانسیل های میكروسكوپ رامان برای صادرات به كشورهای دیگر، گام بعدی این شركت را تمركز روی بازار صادرات اعلام نمود و اضافه كرد: یك تیم بازاریاب برای توسعه بازار داخل و خارج به وجود آورده ایم تا بتواند این محصول را به مراكز تحقیقاتی و پژوهشگران معرفی كرده و پتانسیل های آنرا در توسعه فناوری تبیین كند. علاوه بر فعالیت های این تیم بازاریابی، روی شركت در نمایشگاه ها نظیر نمایشگاه ساخت ایران تاكید زیادی داریم؛ چونكه این نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای معرفی تجهیزات آزمایشگاهی است.
بر اساس اعلام ستاد نانو، دكتر توسلی درباره روند توسعه این محصول اظهار داشت: پس از مطرح شدن ایده ساخت این دستگاه، كار تحقیقاتی را آغاز كردیم و در این راه ستاد توسعه فناوری نانو نیز از طرح ما حمایت كرد. در نهایت موفق به ساخت دستگاهی شدیم كه می تواند نیاز پژوهشگران را برآورده كند.
منبع:

1398/05/27
13:27:13
4264
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب