كانون های جدید هماهنگی دانش، صنعت و بازار راه اندازی می شود

كانون های جدید هماهنگی دانش، صنعت و بازار راه اندازی می شود سایت امن: ویرایش جدید دستورالعمل اجرایی افتتاح، راهبری و نظارت بر كانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار و موافقت اولیه با تاسیس كانون در حوزه های ˮپسماند و بازیافتˮ، ˮسلولز و مشتقات سلولزیˮ و ˮگردشگریˮ تصویب گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، هفتمین جلسه كمیسیون كانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر اعضای كمیسیون انجام شد.
در ابتدای جلسه صالحی ضمن تببین نقش و جایگاه كانون ها در توسعه و نفوذ فناوری در صنعت اظهار نمود: در دوره جدید فعالیت این تشكل، معاونت علمی و فناوری با شناسایی حوزه های موثر و دارای اولویت در كشور تاسیس كانون را با محوریت بخش خصوصی و حضور تمام بازیگران كلیدی پیگیری می كند.
سپس مجدالدین، مدیر كل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار، گزارشی از عملكرد ۹ كانون در حال فعالیت به اعضای كمیسیون ارائه داد. در ادامه بعد از تشریح تغییرات صورت گرفته در دستورالعمل اجرایی افتتاح، راهبری و نظارت بر كانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، ویرایش جدید این دستورالعمل بعد از دریافت نظرات و پیشنهادات سایر اعضای كمیسیون مورد تایید قرار گرفت.
در ادامه این جلسه سوژه ۳ كانون متقاضی تاسیس با حضور نمایندگان هیات موسس آنها در كمیسیون بررسی گردید و در نهایت اعضای كمیسیون ضمن تاكید بر تقویت تركیب هیات موسس و حضور تمام بازیگران به خصوص شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها در حوزه های مورد بحث، با صدور موافقت اولیه جهت تاسیس كانون های "پسماند و بازیافت"، "سلولز و مشتقات سلولزی" و "گردشگری" موافقت كردند.
بر طبق این گزارش، كانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با مشاركت و حضور نمایندگان اركان اصلی چرخه اقتصاد دانش بنیان همچون مجامع دانشگاهی و پژوهشی، مراكز صنفی و حرفه ای، بنگاه ها، متقاضیان فناوری و نوآوری و نمایندگان بخش های دولتی و حاكمیتی در یك زمینه تخصصی مشخص در چارچوب یك تشكل غیردولتی و غیر تجاری و با تصویب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‏ كنند.
منبع:

1398/05/08
22:16:51
4462
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب