چالش ها و موانع توسعه صنعت ماشین سازی در ایران بررسی می شود

چالش ها و موانع توسعه صنعت ماشین سازی در ایران بررسی می شود به گزارش سایت امن با برگزاری نشستی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و انجمن های علمی چالش ها و موانع نوسعه صنعت ماشین سازی در ایران مورد نقد قرار خواهد گرفت.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، صنعت ماشین‏ سازی، بعنوان یك صنعت راهبردی و مادر، نقش بسزایی در توسعه كشورهای صنعتی ایفا می كند و به دلایلی چون ایجاد ارزش افزوده بالا، امكان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، كاهش وابستگی به واردات و كم‏ كردن اثر تحریم ها، بر میزان و رونق تولید، می تواند پیشران توسعه صنایع كشور باشد.
بر این اساس اولین جلسه تخصصی این حوزه با عنوان "ماشین سازی؛ پیشران توسعه صنعتی" با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مركز همكاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، پژوهشكده مطالعات فناوری و صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار می گردد.
ایجاد فرصتی برای تبیین لزوم برنامه ریزی ملی برای صنعت ماشین سازی، پرداختن به مسائل مهم این صنعت و ایجاد پل ارتباطی بین سیاست گذاران و صنعت‏گران برای آگاهی از توان تولید داخل و استفاده از پنجره فرصت های این حوزه صنعتی از اهداف برگزاری این نشست اعلام شده است.
در این جلسه یك روز در مورد موضوعاتی چون "ماشین سازی؛ صنعت راهبردی فراموش شده"، "از مونتاژ تا نوآوری؛ نقش صنعت ماشین سازی و نقش آن در رونق تولید"، "چالش ها و موانع توسعه صنعت ماشین سازی در ایران" و "مدیریت هوشمند واردات و لزوم آن برای تقویت توان تولید داخل" بحث و تبادل نظر خواهد شد.
در این گردهمایی تلاش می شود با برگزاری پانل های تخصصی، فرصتی برای تبادل تجربیات صاحب نظران و شركت های سازنده ماشین آلات بخش های مختلف همچون نفت، صنایع غذایی، نساجی و پلیمر فراهم گشته است و برای تدوین برنامه ملی مشخص برای توسعه صنعت ماشین سازی و بازبینی در قوانین مرتبط، زمینه سازی شود.
نشست "ماشین سازی؛ پیشران توسعه صنعتی" در روز پنج شنبه ۲۰ تیر در محل صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار می گردد.1398/04/17
15:08:14
4675
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , توسعه , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب