ساخت پماد حاصل از عصاره هیدروالكلی گیاهی در دانشگاه ایلام

ساخت پماد حاصل از عصاره هیدروالكلی گیاهی در دانشگاه ایلام به گزارش سایت امن محققان آزمایشگاه مركزی دانشگاه ایلام موفق به ساخت پماد حاصل از عصاره هیدروالكلی گیاهی شدند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، رضا هوشمندفر، پژوهشگر آزمایشگاه مركزی دانشگاه ایلام پس از هفت سال تلاش موفق به اختراع و ثبت «پماد حاصل از عصاره هیدروالكلی گیاهی» شد.
هوشمندفر در این خصوص اظهار داشت: شیوع دیابت در ایران در میان افراد بالغ ۱۱ درصد و در خاورمیانه ۱۴ درصد است كه آمار مربوط به ایران بسیار نگران كننده است.
وی ادامه داد: بر طبق آمار در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال كشور به دیابت مبتلا بوده اند كه در این میان زنان بیشتر از مردان مستعد مبتلا شدن به این بیماری هستند.
این محقق خاطرنشان كرد: با عنایت به تمام مشكلاتی كه در این زمینه وجود دارد و با توجه به سال رونق تولید ملی، بر آن شدیم تا در زمینه ترمیم زخم های دیابت كه هزینه های درمانی سرسام آوری را بر مردم و جامعه پزشكی تحمیل می كند و منجر به قطع عضو در افراد دیابتی می شود، با استفاده از گیاهان دارویی بومی منطقه، پماد حاصل از عصاره هیدروالكلی گیاه بدون هیچ گونه استفاده از آنتی بیوتیك یا تركیبات شیمیایی ثبت اختراع شود.
وی تاكید كرد: این پماد دارای اثرات معجزه آسا و غیرقابل مقایسه با داروهای رایج در این زمینه است، بنابراین نتیجه ۷ سال تحقیق و پژوهش موفقیت در ثبت این داروست كه امیدواریم با كسب مجوز از وزارت بهداشت بتوانیم آنرا وارد چرخه دارویی كشور نماییم.1398/03/29
14:57:32
5347
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , محقق , هوشمند
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب