از سوی رییس دانشگاه اعلام شد

میزان رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی طی امسال

میزان رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی طی امسال به گزارش سایت امن رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: علیرغم اینكه میزان رشد علمی كشور امسال حدود ۱۰ درصد بوده است، رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی بیشتر از ۵۰ درصد بوده است.


رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در دیدار با سركنسول تركیه خبر داد:
به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر عزیز حبیبی در دیدار با سركنسول تركیه در تبریز كه در محل دانشگاه محقق اردبیلی انجام شد، ضمن معرفی دانشگاه محقق اردبیلی، اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۱۱ هزار دانشجو و هشت دانشكده در چهار شهر اردبیل، نمین، پارس آباد و مشگین شهر است كه در جهت گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی گام برمی دارد.
وی با اشاره به اینكه این دانشگاه دارای دو دانشمند یك درصد برتر جهان و یك فیزیكدان برتر كشور است، اضافه كرد: همینطور برخی از دانشجویان این دانشگاه هم طی سال های اخیر بعنوان دانشجویان نمونه كشوری انتخاب شده اند.
حبیبی با اشاره به اینكه این دانشگاه در حوزه های علمی، پژوهشی، روابط بین الملل فرهنگی و عمرانی به سرعت در حال پیشرفت است، افزود: علیرغم اینكه میزان رشد علمی كشور امسال حدود ۱۰ درصد بوده است، رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی بیشتر از ۵۰ درصد بوده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری كرد: با حضور سركنسول تركیه در تبریز در دانشگاه محقق اردبیلی، فعالیت های میان دانشگاه ما و دانشگاه های مدنظر در تركیه گسترش فوق العاده ای داشته باشد.
حسین گونگور، سركنسول تركیه در تبریز در نشست با هیئت رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینكه تلاش ما این است كه از فرصت های مختلف استفاده نماییم تا با دانشگاهیان دیدار داشته باشیم، اظهار داشت: عقیده ما بر این است كه گفتگو با استادان دانشگاه، موجبات پیشرفت را فراهم می آورد.
وی از تلاش كنسولگری تركیه در تبریز برای توسعه ارتباط میان دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه های تركیه اطلاع داد و اضافه كرد: در توسعه روابط طرفین می توانیم از ظرفیت دانشگاهیان استفاده نماییم.
گونگور، همكاری و فعالیت دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه های تركیه را مهم ارزیابی و خاطرنشان كرد: ما هم در كنسولگری تركیه در شهر تبریز آماده هستیم هر چه از دستمان بر می آید به دانشگاه محقق اردبیلی كمك نماییم.
وی با اشاره به حضور دانشجویان ایرانی در تركیه و بالعكس، اظهار داشت: هدف گسترش ارتباط میان دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه های تركیه است.
سركنسول تركیه در تبریز در انتها این دیدار، از موزه تاریخ علوم اردبیل بازدید كرد.1398/03/25
17:15:25
4193
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , توسعه , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب