پرتاب ماهواره جدید آب و هوایی ناسا به فضا

پرتاب ماهواره جدید آب و هوایی ناسا به فضا به گزارش سایت امن سازمان فضایی آمریكا (ناسا) روز گذشته شنبه یك ماهواره جدید را برای نظارت بر وضعیت آب و هوای سراسر جهان و كمك به تقویت پیش بینی وضعیت آب و هوا به فضا پرتاب كرد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپیس، این ماهواره كه PSS-1 نام دارد یك سرمایه گذاری مشترك میان آژانس فضایی ایالات متحده و اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) است، گزارش ها و پیش بینی هایی را در مورد وضعیت آب و هوا عرضه می دهد.
این ماهواره سوار بر راكت Alliance Delta II ساعت 1: 47 دقیقه صبح به وقت محلی (9: 47 دقیقه گرینویچ) از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در كالیفرنیا پرتاب شد.
ناسا اعلام نمود: این ماهواره روزی 14 بار از مسافت 512 مایلی (824 كیلومتری) بالای زمین از یك قطب به قطب دیگر زمین می رود و روزی دو بار پوشش كاملی از وضعیت آب و هوایی جهان در اختیار محققان قرار می دهد.
ناسا اضافه كرد: این ماهواره نخستین ماهواره از چهار ماهواره نسل بعدی ماهواره های عملیاتی زیست محیطی است كه پیشرفت های زیادی در مشاهدات مورد استفاده برای پیش بینی وضعیت آب و هوای و نظارت بر محیط زیست عرضه می دهند.

ماهوارهJPSS-1 دارای مجموعه ای از ابزار پیشرفته است كه برای اندازه گیری شرایط جوی جهان، شرایط زمین و دریا، درجه حرارت سطح دریا، خاكستر های آتشفشانی، شدت طوفان و موارد بسیار دیگری طراحی شده است.
دقت این ماهواره ها فوق العاده بالاست به طوریكه می توانند تغییر دما را تا 0. 1 درجه سانتی گراد اندازه گیری كنند.
چهار ماهواره كوچكتر به نام CubeSats كه بخشی از برنامه آموزشی نانو -ماهواره ناسا هستند، قرار است در این ماموریت آزاد شوند.
CubeSats متعلق به چهار دانشگاه آمریكا هستند و بعد از این مستقر شدن این ماهواره آب و هوایی در مدار زمین قرار خواهند گرفت.
دو تلاش قبلی برای پرتاب ماهواره JPSS-1 یك بار به علت وزش بادهای شدید و بار دیگر به علت مشكلات فنی لغو شده بودند.


 

1396/08/29
11:45:54
5240
5.0 / 5
تگهای خبر: ماهواره , فضا , تكنولوژی
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب