تصاحب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط برگزیده المپیاد دانش آموزی نانو

تصاحب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط برگزیده المپیاد دانش آموزی نانو سایت امن: یكی از برگزیدگان دوره های پنجم و ششم المپیاد دانش آموزی فناوری نانو موفق به كسب مدال طلای چهل و هفتمین جشنواره اختراعات ژنو شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، محمدرضا مجیدی یكی از برگزیدگان پنجمین المپیاد دانش آموزی فناوری نانو در چهل و هفتمین جشنواره اختراعات ژنو با نمایش طرح ساخت نوعی پماد پوستی محافظ در مقابل اشعه ایكس موفق به دریافت مدال طلا شد.
وی با اشاره به جزئیات این پماد اظهار داشت: این پماد دارای خواص محافظتی در مقابل تابش های اشعه ایكس است و می تواند سطح پوست را از گزند این تابش ها مصون دارد. علاوه بر این، این پماد دارای خواص آنتی باكتریال است و به حفظ رطوبت پوست باز كمك می نماید.
وی با تاكید بر اینكه این پماد قابل استفاده در تصویربرداری های پزشكی است و می توان در جایی كه تداخل امواج مسئله ساز است، از این فنآوری بهره برد، اشاره كرد: تست های اولیه روی این فناوری كه حاوی روغن های گیاهی است، انجام شده و برای گرفتن مجوزهای وزارت بهداشت ارسال شده است. پس از دریافت مجوز وزارت بهداشت می توان فاز بعد تجاری سازی را شروع كرد.
مجیدی علاوه بر مدال طلا، موفق به دریافت جایزه ویژه (Special Prize) این رقابت ها باز شده است، جایزه ای كه به صورت ویژه از طرف ۴۰ كشور به پروژه های منتخب اعطا می شود. وی كه دانشجوی سال چهارم پزشكی دانشگاه گناباد است، كسب مدال نقره المپیاد بین المللی مخترعین سئول كره جنوبی و همین طور مدال برنز جشنواره اختراعات سیلیكون ولی آمریكا را باز در كارنامه خود دارد.
منبع:

1398/02/18
18:26:18
4734
5.0 / 5
تگهای خبر: اشعه , دانشگاه , فناوری , نانو
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب