رئیس پژوهشگاه رویان خبر داد:

آخرین وضعیت راه اندازی موزه علم با همكاری رویان و شهرداری

آخرین وضعیت راه اندازی موزه علم با همكاری رویان و شهرداری به گزارش سایت امن رئیس پژوهشگاه رویان از طریق اندازی موزه علم اطلاع داد و اظهار داشت: این موزه كه برای تمامی اقشار جامعه در نظر گرفته شده، امسال با همكاری شهرداری تعیین تكلیف می شود.دكتر عبدالحسین شاهوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد راه اندازی موزه علم كه با همكاری پژوهشگاه رویان و شهرداری مقرر است راه اندازی شود، اظهار نمود: راه اندازی موزه علم نیاز به كمك شهرداری دارد؛ ما در این پژوهشگاه یك برنامه مشترك با شهرداری داشتیم.
وی با اشاره به اینكه این موزه به علت محدودیت منابع مالی متوقف شده است، بیان كرد: پیگیر هستیم و مسئولان شهرداری هم دوست دارند كه این وضعیت تعیین تكلیف شود.
رئیس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: امیدوار هستیم كه در سال ۹۸ به جمع بندی برسیم و موقعیت مناسب تری را برای محققان كشور فراهم نماییم.
رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به اینكه قاعدتاً این كار در یكی از پارك های تهران قابل انجام است، بیان كرد: بنا داریم تا این موزه علمی را در یك پارك جهت آشنایی مردم با مسائل علمی راه اندازی نماییم.
شاهوردی اضافه كرد: ما می توانیم مثلاً ساختمانی شبیه بدن انسان طراحی نماییم تا بازدید كنندگان از درون این ساختمان با بدن انسان و عملكردهایش آشنایی پیدا كنند.
به گفته وی، همینطور این می تواند روشی باشد كه دانش آموزان درس هایی كه در ارتباط با فیزیولوژی و آناتومی بدن یاد می گیرند را به صورت واضح از نزدیك ببینند.
وی با اشاره به اینكه این ایده را می توان حتی در حد یك سلول گسترش داد، اظهار داشت: همینطور می توان با طراحی ساختمانی شبیه یك سلول، وارد جزئیات سلول شد تا از نزدیك با عملكردهای یك سلول آشنا شد.
شاهوردی با اشاره به اینكه البته می توان ایده های زیادی را در زمینه بیولوژی، پزشكی و صنعتی مطرح نمود، تصریح كرد: حالا این طرح با استقبال روبرو شده است و نهادهای مختلفی مانند آموزش و پرورش و … می توانند این مورد را عملی كنند تا بدین وسیله مسائل نظریه را در سطح علمی گسترش داد و درك بیشتری از مباحث به وجود آید.

1398/02/07
15:30:04
4885
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , صنعت , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب