رئیس پارك علم و فناوری زنجان:

دوره غول های نفتی سر آمده است

دوره غول های نفتی سر آمده است سایت امن: رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان اظهار داشت: در برهه فعلی زمان شركت ها و غول های نفتی به سر آمده و شركت های كارآفرین و فناور میدان دار هستند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، داوود مرادخانی در حاشیه افتتاح مركز رشد خرم دره، اظهار نمود: در امتداد تحقق اهداف اشتغال رهبر معظم انقلاب تاكید كرده اند كه بخش خصوصی باید در این حوزه میدان دار باشد.
وی افزود: در سال رونق تولید پارك علم و فناوری استان با تاكید بر اسناد بالادستی بعنوان زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مسئولیت توسعه كارآفرینی و فعالیت های فناورانه را در استان عهده دار است.
این مسئول با تاكید بر اینكه تنها با تزریق منابع مالی نمی توان ایجاد اشتغال كرد، اظهار داشت: گام نخست در ایجاد اشتغال آموزش كسب و كارها و سپس تأمین منابع مالی است.
وی با اشاره به اینكه تولید ناخالص داخلی آمریكا ۲۰ هزار میلیارد دلار، اتحادیه اروپا ۱۸ هزار میلیارد دلار، چین ۱۳ هزار میلیارد دلار و ایران ۴۳۰ میلیارد دلار است، اشاره كرد: زمان شركت ها و غول های نفتی به اتمام رسیده است، در عصر فعلی شركت های كارآفرین و فناور میدان دار هستند، این شركت ها داستان هایی رقم زده اند كه اقتصاد دنیا را جابه جا كرده است.
وی با اشاره به این مطلب كه دانشگاه MIT از نمونه های موفق كسب و كار است كه با معرفی ۲۵۰۰ استارت آپ به دنیا توانسته ۲۰۰۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد كند، اظهار داشت: این دانشگاه سالانه ۹۰۰ استارتاپ تولید می كند.
این مسئول افزود: رونق تولید و ایجاد اشتغال می طلبد كه ما به آموزش كسب و كار روی بیاوریم كه پارك علم و فناوری یكی از اركان تحقق آن است.
مرادخانی با اشاره به اینكه وقتی نام شغل بر زبان جاری می شود همه به دنبال كارمند شدن فرزندان خود هستیم، افزود: این امر در حالی است كه می توانیم كسب و كار را به جوانان آموزش داده و مهارت آنها را افزایش دهیم تا جوان در امتداد رونق تولید گام بردارد.
وی با اشاره به اینكه شهرستان خرم دره دارای مردمان نخبه و فرهیخته و زیرساخت های خوب در حوزه های گوناگون همچون كشاورزی و صنعتی است، اشاره كرد: خرم دره نخستین شهرستان استان است كه كانون شكوفایی در آن راه اندازی می شود.
1398/02/06
16:27:27
4319
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , صنعت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب