بیست و چهارمین مجله فناوری مهر منتشر گردید

بیست و چهارمین مجله فناوری مهر منتشر گردید سایت امن: بیست و چهارمین شماره مجله فناوری مهر در ۵ سرفصل مجزا شامل تكنولوژی های جدید، علم و دانش، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری خودرو و هوافضا منتشر گردید.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، شماره ۲۴ مجله فناوری مهر در بخش تكنولوژی های جدید، به سوژه دلیلهای علمی بارشها و سیلاب اخیر در كشور پرداخته است. در همین حال، تولید اینورترهای خورشیدی، تولد اولین مارمولك های مهندسی ژنتیكی جهان و پیوستن ایران به جمع دارندگان «تونل صدا» از دیگر اخبار مهم بخش تكنولوژی های جدید است. در این بخش همین طور تصاویری از نمایشگاه فناوری های صنعتی در آلمان انتشار یافته است.
در بخش علم و دانش به سوژه اهمیت منابع و ذخایر ژنتیكی و زیستی كشور بعنوان سرمایه عظیم ملی و ركن اصلی تحقیقات، پژوهش ها و پیشرفت ها در حوزه های مختلف بیولوژی و زیست فناوری می پردازد. همین طور در این بخش «تحول در دنیای پزشكی و ۹ دستاورد نخبگان ایرانی خارج از كشور»، توید علم در سال ۹۷، رشد خروجی های علمی ایران باز مورد بررسی قرار گرفته است.
از سوی دیگر، دندان درآوردن دماغ یك مرد دانماركی و زنده ماندن كوچك ترین نوزاد پسر دنیا از دیگر اخبار خواندنی این بخش است.
در بیست و چهارمین شماره مجله فناوری مهر در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، سوژه استفاده از تولید داخل در شبكه زیرساخت ارتباطی، بهره برداری از «پروژه ملی توسعه فیبرنوری (نور ۲)»، قطع ۱۲۰ هزار سیم كارت ارسال كننده پیام تبلیغاتی، آماده سازی شبكه ارتباطی برای ورود به نسل پنجم همچون اخبار مهم این بخش محسوب می شود.
همچنین اخباری در خصوص وعده های ارتباطی جهرمی برای سال ۹۸، خسارت سیل به شبكه ارتباطی باز در این بخش در كنار سایر اخبار مهم، دیده می شود.
این شماره از مجله فناوری مهر در بخش خودرو نگاهی به علل تجاری نشدن خودروهای برقی در كشور، خودروی برقی مدل«y» تسلا، درازترین اتوبوس برقی دنیا، سرعت گرفتن شارژ خودروهای برقی، تولید ابرخودروی برقی با قدرت ۸۰۰ اسب بخار اخبار مهم این بخش شمرده می شود.
به اختتام رسیدن طولانی ترین سفر با خودروی الكتریكی همچون اخبار خواندنی در بخش خودروی مجله فناوری مهر محسوب می شود.
در بخش هوافضا بیست و چهارمین شماره از مجله فناوری مهر، «فرستادن فضاپیمای خودران به فضا توسط اروپایی ها»، «مأموریت فرود در ماه رژیم صهیونیستی شكست خورد»، «فضاپیمای ناسا به حداقل فاصله با مریخ رسید» همچون اخبار مهم در این بخش به شمار می روند.
بیست و چهارمین مجله فناوری مهر در ۵۸ صفحه انتشار یافته و از این لینك در دسترس می باشد.

1398/02/02
16:00:42
4311
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب