برگزاری هشتمین كنگره بین المللی طب تولید مثل در یزد

برگزاری هشتمین كنگره بین المللی طب تولید مثل در یزد به گزارش سایت امن هشتمین كنگره بین المللی و جشنواره طب تولید مثل و سومین كنگره بین المللی ژنتیك به میزبانی پژوهشكده علوم تولیدمثل یزد برگزار می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر مریم افتخار، دبیر علمی هشتمین كنگره بین المللی و جشنواره طب تولید مثل یزد این رویداد علمی را فرصت مناسبی برای تبادل آخرین دستاوردهای علمی و تجربیات میان دانشمندان و محققان در حوزه طب تولیدمثل دانست و اظهار نمود: موضوعات مورد بحث در این كنگره شامل آندوكرینولوژی باروری، آندرولوژی، اهدای تخمك و جنین و رحم جایگزین، اپیدمیولوژی باروری، ایمونولوژی باروری، بهداشت باروری، تكنیك های كمك باروری، ژنتیك و باروری، سلول های بنیادی، جراحی و لاپاراسكوپی در درمان ناباروری، حفظ باروری و فیزیولوژی باروری است.
وی ادامه داد: بالغ بر ۳۶۰ مقاله به دبیرخانه كنگره ارسال شده كه از این تعداد حدود ۱۵ نفر از دانشجویان بعنوان برنده جشنواره انتخاب شدند و از آنان بعنوان دانشجویان برتر در حوزه طب تولیدمثل تقدیر می شود.
دبیر علمی هشتمین كنگره بین المللی و جشنواره طب تولید مثل یزد اظهار داشت: حدود ۴۵ نفر از دانشجویان دیگر مقالات خویش را بصورت شفاهی عرضه می دهند.
افتخار در ادامه با اشاره به اینكه حدود ۱۶۰ مقاله علمی بصورت پوستر عرضه می شود، خاطرنشان كرد: از تعداد كل مقالات تأیید شده سه مورد توسط داوران بعنوان پوستر برتر انتخاب می شود و از ۴۶ محقق و دانشمند داخلی و خارجی جهت عرضه سخنرانی دعوت به عمل آمده كه در این بین سخنرانانی از كشورهای انگلستان، استرالیا، ایتالیا، چین، قزاقستان، عمان و نیوزلند حضور دارند.
وی افزود: برنامه كنگره طب تولیدمثل همینطور شامل سه پانل تحت عنوان تحریك كنترل شده تخمك گذاری، پذیرش اندومتر و نقش اورولوژی در روش های كمك باروری است كه در این پانل ها در مورد جدیدترین تحقیقات انجام شده در مورد مباحث ذكر شده با حضور سخنرانان خارجی و داخلی تبادل نظر صورت خواهد گرفت.
همینطور در كنگره بین المللی ژنتیك اجرای سخنرانی و چهار پانل تحت عنوان سقط مكرر و كاهش ذخیره تخمدان، ژنتیك و ناباروری مردانه، پزشكی بازساختی، تكنیك های پیشرفته در تشخیص ژنتیكی قبل و پس از تولد و نقش ژنتیك در تحریك كنترل شده تخمدان در روش های كمك باروری برگزار می گردد.
هشتمین كنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولیدمثل و سومین كنگره بین المللی ژنتیك در محل سالن دكتر جوادی بیمارستان شهید صدوقی یزد از ۳۰ فروردین ماه به مدت سه روز برگزار می گردد.
1398/01/18
13:38:17
4449
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , دانشمند , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب