گسترش همكاری پارك فناوری آذربایجان شرقی با تكنوپارك های تركیه

گسترش همكاری پارك فناوری آذربایجان شرقی با تكنوپارك های تركیه سایت امن: تیمی متشكل از هیات رئیسه پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی و شركت های مستقر در این پارك، در امتداد توسعه همكاریهای متقابل علمی و فناوری با كشورهای منطقه و ایجاد زمینه دستیابی شركت های مستقر در پارك به بازارهای بین المللی از تكنو پارك، دانشگاه فنی و نمایشگاه صنایع استانبول بازدید نمودند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در حاشیه این بازدید جلسه ای با هیئت رئیسه تكنو پارك استانبول انجام شد و طرفین در زمینه استفاده از ظرفیت های متقابل و تبادل اطلاعات در زمینه فناوری های مبتنی بر دانش و راه های افزایش ارتباط با یكدیگر با هدف استفاده از مهارت ها و تجارب طرفین به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.

دكتر عبدالرضا واعظی، رئیس پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی در این دیدار ضمن معرفی پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی، ظرفیت های علمی و فناوری پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی را برای حاضرین در جلسه تشریح نمود و نمایندگان شركت های مستقر در پارك باز محصولات و خدمات خودرا نمایش كردند.

وی پیشنهادهای پارك را برای همكاری با تكنو پارك استانبول بیان كرد كه این امر مورد استقبال مسئولان تكنوپارك استانبول قرار گرفت و توافقاتی در زمینه استقرار شركت های پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی در تكنوپارك و بالعكس و همین طور همكاریهای علمی و تجاری در زمینه فناوری های جدید و ایجاد و توسعه فضاهای كار آفرینی و نوآوری با مشاركت شركت های فناور دو طرف به عمل آمد.

در ادامه هیئت اعزامی از بخش های مختلف تكنو پارك استانبول و برنامه های توسعه ای این پارك بازدید و با فناوران و صاحبان شركت های پیشروی مستقر در تكنو پارك استانبول گفت و گو و مذاكره كردند.

تكنو پارك استانبول بعنوان هاب نوآوری تركیه در مجاورت فرودگاه بین المللی صبیحه گوكچن saw استانبول به وسعت ۲۵۰ هكتار تاسیس شده و دارای ۶۲ هزار مترمربع فضای دفتری برای استقرار ۱۰۰ شركت و ۵۰ استارت آپ است.

این پارك توسط وزارت صنایع دفاع و اتاق بازرگانی استانبول برای كمك به توسعه تكنولوژی در تركیه در سال ۱۹۸۷ تاسیس شده و سپس تكمیل مراحل ساخت، قابلیت نمایش خدمات برای بیشتر از هزار شركت و ۳۰ هزار واحد تحقیق و توسعه را خواهد داشت. مركز رشد جدید این پارك یكی از بزرگترین مراكز رشد اروپا، خاورمیانه و آفریقا شمرده می شود و امكان پشتیبانی از ۳۰۰ شركت استارتاپی را دارد. دسترسی سهل به خدمات بانك ها، فروشگاه ها و شركت های نمایش دهنده خدمات كترینگ و آژانس های مسافرتی و امكانات ورزشی از مزایای دیگر این پارك است.

هیئت اعزامی از پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی در این سفر همین طور از دانشگاه فنی استانبول و پارك فناوری این دانشگاه (Ari techno park)، بازدید كردند و با مسئولان و كارشناسان این پارك به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.

پارك فناوری آری در منطقه ای به وسعت از ۱ میلیون و ۶۵۵ هزار مترمربع با ۱۰ ساختمان تاسیس شده است كه بیشتر از ۲۵۰۰ پروژه تحقیق و توسعه موفقیت آمیز و ۴۰ میلیون دلار صادرات برای تركیه داشته است. الان در این پارك، ۲۷۶ شركت تحقیق و توسعه فعال می باشند.

بازدید از نمایشگاه صنایع استانبول (WIN EURASIA Metalworking) از دیگر برنامه های این سفر بود. این نمایشگاه یك نمایشگاه بین المللی پیشرو در حوزه صنایع تولیدی شمرده می شود كه از ۶ نمایشگاه مختلف شامل نمایشگاه "فلزكاری"، "عملیات سطحی"، "جوش"، "سیستم های یكپارچه سازی حركت و انتقال" "الكترونیك" و "حمل و نقل و ذخیره سازی مواد" تشكیل شده است.
1397/12/27
13:51:30
4459
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب