تجهیز آزمایشگاه های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل

تجهیز آزمایشگاه های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل به گزارش سایت امن وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای حمایت و خرید كالاهای ساخت داخل، اظهار داشت: تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی یكی از ملزومات مورد نیاز در مدارس است كه با ابلاغ بخشنامه ای به كلیه مدارس، خواسته شد تا تمام تجهیزات خویش را فقط از ساخت داخل خریداری كنند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، بطحائی امروز در حاشیه جلسه ای با مبحث "حمایت از كالای ملی در شورای عالی انقلاب فرهنگی" در جمع خبرنگاران با بیان این كه این جلسه یك جلسه مفصل به همت شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، اظهار داشت: مبحث اصلی این جلسه رصد و پیگیری مصوبه ای است كه شورای عالی انقلاب فرهنگی در اردیبهشت ماه سال جاری در زمینه پشتیبانی از كالای داخلی به تصویب رسانده است.
وی با بیان این كه در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دستگاه ها تقسیم كاری را انجام داده است، اظهار نمود: در این نشست دستگاه های مختلف گزارش عملكرد خویش را در این زمینه عرضه كرده و از آنجایی كه آموزش و پرورش یكی از مخاطبان این مصوبه بوده است، گزارشی را در این حوزه عرضه كردیم.
بطحائی با بیان این كه گزارش عملكرد این دستگاه در دو بخش عرضه شده است، افزود: در بخش اول فعالیت های فرهنگ سازی و ترویج و تبلیغ استفاده از كالای ایرانی بود كه مخاطبان این بخش از برنامه های ما دانش آموزان بوده اند.
وزیر آموزش و پرورش برگزاری نمایشگاه در بیشتر از ۷۰۰ شهر و منطقه از كالای ساخت داخل، برگزاری همایش ها و مسابقات با مبحث پشتیبانی از كالای ایرانی، برگزاری كارگاه های آموزشی برای دانش آموزان و بازدید دانش آموزان از كارخانه ها و مراكز تولیدی را از برنامه های ترویجی وزارت آموزش و پرورش در حوزه استفاده از كالای ساخت داخل نام برد.
وی تصریح كرد: در این برنامه ها تلاش شد تا دانش آموزان با فرازونشیب تولید كالاهای ایرانی آشنا گردند.
بطحائی، استفاده و خرید از كالاهای ایرانی شامل نوشت افزارها و اسباب بازی ها را بخش دوم فعالیت وزارت آموزش و پرورش برای ترویج خرید كالاهای ساخت داخل نام برد و خاطرنشان كرد: در این زمینه نمایشگاه مفصلی برگزار گردید و تولیدكنندگان این حوزه ها كالاهای خویش را عرضه كردند.
وزیر آموزش و پرورش در مورد خرید تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی برای مدارس، اظهار نمود: خوشبختانه تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه های مدارس بخشی از آن از راه شركت های داخلی تامین شده است.
بطحائی با بیان این كه در بعضی از موارد كه نمونه داخلی وجود نداشته است، مبادرت به خرید نمونه های خارجی از تجهیزات آزمایشگاهی شد، افزود: ولی تعداد این دست از اقلام تجهیزات آزمایشگاهی بسیار كم است.
وی تصریح كرد: بر مبنای بخشنامه و تكلیفی كه به مدارس داده شده است، مدارس مكلف شدند كه كلیه وسائل و تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز خویش را صرفاً از تولیدات داخلی خریداری كنند و با عنایت به ممنوعیتی كه جهت استفاده از كالای خارجی وجود داشت، امسال هیچ گونه تجهیزات خارجی خریداری نشده است.1397/12/25
22:17:09
4495
5.0 / 5
تگهای خبر: دستگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب